رییس فدراسیون: همایش بین‌المللی ترای‌اتلون بزرگ‌ترین دستاورد ما بود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش سه‌گانه (ترای‌اتلون) گفت: همایش بین‌المللی ترای‌اتلون با حضور ۴۰ کشور به مدت ۶ ساعت برگزار شد که یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای ما در هفته تربیت بدنی بود.

مهدی گودرزی روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: با توجه به رسالتی که همه فدراسیون‌ها در قبال ترویج فرهنگ ورزش بر دوش دارند، در هفته تربیت بدنی تمرکز ویژه‌ای را برای ارائه برنامه‌های خود داشتیم. به همین دلیل تفاهم‌نامه‌ایی را با وزارت ورزش و جوانان در راستای بکارگیری ظرفیت‌ سمن‌های مردم نهاد به منظور اشاعه رشته ترای‌اتلون و جذب حداکثری مردم به این ورزش امضا کردیم.

وی افزود: این طرح در اواسط آبان‌ماه در تبریز اجرا می‌شود و به دنبال این هستیم تا منتخبان این سمن‌ها را در یک کارگاه آموزشی گرد هم آورده و آنچه که در بستر فدراسیون برای همکاری آنان فراهم است در اختیار آنان قرار دهیم.

رییس فدراسیون ترای اتلون یادآور شد: همایش ملی و بین المللی را به عنوان یکی از رویکردهای جایگزین مسابقات ورزشی در هفته تربیت بدنی برگزار کردیم و این همایش یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای حوزه بین المللی است. ۱۷۰ کشور را به این همایش دعوت کردیم و در زمان برگزاری این همایش نماینده بیش از ۴۰ کشور به مدت ۶ ساعت و ۸ نفر از متخصصان بنام ورزش ترای‌اتلون جهان  از سرمربیگری تیم‌های مطرح تا مدرسان اتحادیه جهانی در این همایش حضور داشتند.

وی با اشاره به اینکه انتخابات اتحادیه جهانی را در آذر ماه در پیش‌رو داریم، گفت: اثرگذاری در جامعه جهانی با برگزاری چنین همایش‌هایی پررنگ‌تر خواهد بود.

گودرزی خاطرنشان کرد: همچنین تفاهم‌نامه همکاری در ابعاد آموزشی، فرهنگی و ورزشی با سازمان تربیت بدنی ارتش امضا کردیم.

رییس فدراسیون ترای‌اتلون با بیان اینکه مسابقات قهرمانی نخبگان و مسابقات آزاد از ۱۳ تا ۱۶ آبان‌ماه برگزار خواهد شد، اظهار داشت: این رقابت‌ها به میزبانی تبریز در رده مردان و زنان برپا می‌شود. با توجه به محدودیت‌هایی که هست، شاید مجبور شویم برای انتخاب نفرات برتر تیم ملی از این رقابت‌ها استفاده کنیم. شاید هم انتخابی تیم ملی برگزار شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، هنوز معلوم نیست.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =