اصناف خراسان شمالی بیش از ۵۶ میلیارد ریال تسهیلات کرونایی گرفتند

بجنورد- ایرنا- معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: تاکنون ۵۶ میلیارد و ۵۹۵ میلیون ریال تسهیلات برای جبران خسارت کرونا به کسب و کارهای استان پراخت شده است که پرداخت‌ها ادامه دارد.

محمد اربابی روز شنبه به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون ۱۰ هزار و ۷۰۰ پرونده اصناف و کسب و کارهای خسارت دیده از کرونا به بانک های استان ارسال شده است.  

وی افزود: میزان اشتغال این پرونده ها ۱۲ هزار و ۴۰۵ نفر گزارش شده و میزان تسهیلات درخواستی در این پرونده ها ۹۵ میلیارد و ۸۴۱ میلیون ریال است.

وی گفت: حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ صنف و کسب و کار آسیب‌دیده کرونایی در این استان که زیر پوشش بیمه هستند از حمایت تسهیلاتی دولت بهره‌مند می‌شوند و علاوه بر آن شماری از بنگاه های فاقد بیمه هم از این مزایای بهره مند خواهند شد.

معاون کارآفرینی و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی با اشاره به اینکه این تسهیلات با نرخ ۱۲ درصد و با دوره بازپرداخت با احتساب زمان تنفس ۲۴ ماهه، پرداخت می شود تصریح کرد: سهم استان از این تسهیلات، پرداخت ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بود که البته این رقم کاهش یافت.

۱۳ رسته آسیب دیده کرونا شناسایی شده است که هتل داران، رستوران ها، مهدهای کودک، باشگاه های ورزشی، واحدهای تولید پوشاک و گلخانه های تولید گل از جمله آنان است.

حدود ۱۱ هزار و ۲۰۰ صنف و کسب و کار آسیب‌دیده کرونایی در خراسان شمالی که کارگر بیمه شده دارند، از حمایت تسهیلاتی بهره‌مند می‌شوند علاوه بر آن سایر کسب و کار بیمه نشده هم می توانند از این فرصت استفاده کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها