۲۰ دکه حاشیه سد مهاباد اخطاریه گرفتند

مهاباد- ایرنا- رییس امور آب مهاباد گفت: ۲۰ دکه فعال در حاشیه سد این شهرستان در راستای رعایت موازین بهداشتی و زیست محیطی اخطاریه گرفتند.

رضا جهین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به وضعیت خاص و ایمنی سد مهاباد برای شهروندان و در راستای جلوگیری از آلوده شدن آب آن، نظارت بر فعالیت دکه‌های حاشیه سد با مشارکت محیط زیست، امور آب، شبکه بهداشت و درمان و نماینده فرمانداری در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: در همین ارتباط ۲۰ دکه حاشیه سد موظف به رعایت کامل موارد بهداشتی شده و چنانچه صاحبان آن حداقل شعاع ۵۰ متری خود را تمیز و عاری از زباله و مواد آلاینده نکنند، ضمن برخورد و جمع‌آوری به تعزیرات حکومتی نیز معرفی خواهند شد. 

رییس امور آب مهاباد اظهار داشت: مقرر شده برای صاحبان این دکه‌ها توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان کلاس آموزشی نحوه مراقبت محیط زیست و حاشیه سد مهاباد برگزار شود.

جهین با اشاره به اینکه مسوولیت تنظیف اطراف دکه‌ها بر عهده صاحبان آنها است، بیان کرد: در صورتی دکه های مستقر در حاشیه سد این شهر به صورت سیار و قابل حمل باشند و موازین بهداشتی مطابق دستورالعمل ها رعایت کنند، منعی برای فعالیت نخواهند داشت.

جهین از شهروندان خواست نسبت به رعایت نظافت اطراف سد و جلوگیری از آلودگی آب در بالادست سد حساس باشند و درصورت مشاهده هرگونه عامل آلوده‌کننده آب، موارد از طریق شماره تلفن ۴۴۴۲۲۲۲۰۸۱ بلافاصله به این اداره اطلاع دهند.

سد مهاباد دارای ۱۹۷ میلیون متر مکعب ظرفیت اسمی و ۱۷۲ میلیون متر مکعب ظرفیت مفید است که علاوه بر تأمین آب شرب شهر، بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی این شهرستان را نیز زیر پوشش قرار می‌دهد.

این سد که مهمترین مکان گردشگری این شهرستان به ویژه در روزهای تعطیل به شمار می‌رود در ضلع غربی این شهر احداث شده است و تنها یک کیلومتر با شهر فاصله دارد از اینرو نزدیک‌ترین سد به مناطق مسکونی در جهان به شمار می‌آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =