سرعت غیر مجاز عامل ۲۶ درصد تصادفات رانندگی چهارمحال و بختیاری است

شهرکرد- ایرنا- رییس پلیس راه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه بیشترین تخلفات رانندگی در جاده‌های استان مربوط به سرعت غیرمجار است، گفت: ۲۶ درصد تصادفات رانندگی در استان در سالجاری به دلیل سرعت غیرمجاز بوده است.

سرهنگ سید غلامعلی نوربخش روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا به مناسبت هفته نیروی انتظامی افزود: سرعت، سبقت غیرمجاز و انجام حرکات نمایشی خط قرمز پلیس است و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.
به گفته وی، از ابتدای سالجاری تاکنون یکهزار و پنج فقره تصادف رانندگی در محورهای مواصلاتی استان رخ داد، که این تعداد تصادفات نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۸ درصد کاهش داشته است.

وی به کاهش ۱۹ درصد تعداد تصادفات فوتی و ۱۶ درصدی فوت‌شدگان حوادث رانندگی و کاهش ۴۸ درصد تعداد تصافات جرحی و کاهش ۴۶ درصد تعداد مجروحان در این مدت در استان اشاره کرد و گفت: تعداد تصافات خسارتی نیز ۳۶ درصد کاهش داشته است.

وی به کاهش سفر و رفت و آمد برون شهری به دلیل شیوع ویروس کرونا به عنوان یکی از مهمترین دلایل کاهش تصادفات رانندگی در استان اشاره کرد.

نوربخش اظهار داشت: بیشترین تعداد تصادفات در محور شهرکرد به شلمزار، شهرکرد به بروجن، لردگان به یاسوج و لردگان به ایذه بوده است.

به گفته وی، در استان ۳۴ دوربین ثبت تخلف نصب شده که تنها از این تعداد ۹ دستگاه ثبت رکورد سرعت دارد که در این مدت سه هزار و ۶۴۸ فقره ثبت رکورد سرعت ثبت شده است. 

به گزارش ایرنا، در استان چهارمحال و بختیاری سه هزار و ۳۷۲ کیلومتر راه وجود دارد که ۲۵۹ کیلومتر بزرگراه، ۷۶۱ کیلومتر راه اصلی، ۲۹۱ کیلومتر راه فرعی و ۲ هزار  ۳۶۹ کیلومتر راه روستایی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =