امنیت مایه پیشرفت اقتصادی و آسایش عمومی است

تهران - ایرنا - رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در تبیین شعار هفته ناجا درباره «امنیت اقتصادی، کمک به تولید و آسایش عمومی» گفت: امنیت بسترساز همه پیشرفت‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی بوده و با وجود امنیت، پیشرفت‌های اقتصادی و آسایش عمومی حاصل می‌شود.

سردار "محمدرضا مقیمی" در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهارداشت:  امنیت بستر ساز تمام پیشرفت های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است و اگر امنیت نباشد هیچ پیشرفت اقتصادی وجود نخواهد داشت.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک نظام اسلامی، دارای پلیسی هوشمند، مقتدر و دانش محور بوده در همین راستا یکی از مطالبات و انتظارات مقام معظم رهبری امام خامنه ای عزیز (مدظله العالی) از نیروی انتظامی مقابله با قاچاق است که این مهم درخواست مردم نیز هست؛ از طرفی مقابله با ورود کالای قاچاق به کشور به رونق تولید و تحقق جهش تولید و اقتصاد مقاومتی منتج می شود بنابراین برای پاسخ دهی به انتظارات و مطالبات از نیروی انتظامی، پلیس امنیت اقتصادی با توجه به نیاز امروز جامعه برای پیشگیری و مقابله با موضوعات و مفاسد اقتصادی از جمله قاچاق کالا و ... با مأموریت های مشخص تشکیل شده است.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا ادامه داد: هفته نیروی انتظامی جلوه هایی از هوشمندی، دانش محوری و جامع محور بودن پلیس را معرفی می کند و در سال جاری نیز یک روز از این هفته با شعار امنیت اقتصادی، کمک به تولید، آسایش عمومی به نام این پلیس نام گذاری شده است.

وی افزود: براساس برنامه و شعار تصویب شده، پلیس امنیت اقتصادی از طریق پیش بینی، پیشگیری، مقابله و مبارزه با انواع جرایم اقتصادی به ویژه قاچاق کالا می تواند به تولید داخلی و جهش تولید و در نهایت حفظ و ارتقاء آسایش عمومی کمک شایانی کند.

سردار مقیمی با بیان اینکه پلیس امنیت اقتصادی به عنوان مجری قانون در برقراری امنیت اقتصادی جامعه فعالیت می کند در تشریح امنیت اقتصادی عنوان کرد: امنیت یک تولید جمعی است و در تمام شرایط امری بدیهی بوده و مبارزه با فساد اقتصادی هم اگر عزم همگانی بر آن قرار نگیرد همه تلاش ها را خنثی و ضایع می کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا خاطرنشان کرد: با تقویت این پلیس، گام های موثرتری برای پیشگیری و مقابله با قاچاق کالا و ارز و مفاسد اقتصادی برداشته ایم.

سردار مقیمی با تاکید بر اینکه این پلیس تخصصی تنها به دنبال مبارزه با جرایم اقتصادی نیست، یادآور شد: قبل از اینکه فضای جرم به وجود بیاید در همان ابتدا با هشدار و مشاوره‌هایی که به حوزه های اقتصادی می دهیم، سعی می شود که جرم اقتصادی شکل نگیرد و پلیس امنیت اقتصادی به دنبال این است که با سیاست های جدید و طرح و برنامه ریزی بیشتر به امور پیش بینی، کنترل، پیشگیری، شناسایی، مقابله، کشف جرایم اقتصادی اقدام کند.

وی ادامه داد: ارتباطی که نیروی انتظامی برای تحقق شعار سال دارد، یک ارتباط مستقیم و معنی‌دار است، پلیس با اقدامات هدفمند و جامع محور خود می‌تواند شکوفایی و بالندگی جامعه را برای تحقق اهداف شعار سال محقق کند و آن هم ایجاد یک بستر امن و امنیتی پایدار برای توسعه، تولید و ارتقاء آن است.

سردار مقیمی با اشاره به اینکه جلب مشارکت های مردمی و ارتقاء سطح آگاهی های عمومی هدف مهم پلیس امنیت اقتصادی در پیشگیری از جرایم اقتصادی است، برتعامل و همکاری پلیس با سایر ادارات و نهادهای دولتی و غیر دولتی در جهت حفظ و جهش تولید در جامعه تاکید کرد.

وی ادامه داد: نمایش دستاوردهای پلیس در طول برگزاری برنامه های هفته ناجا موجب اعتماد عمومی بوده و نمایش دستاوردها و برنامه های کاربردی پلیس در طول هفته ناجا در سال‌های گذشته موجب کسب اعتماد عمومی و همسو کردن افکار عمومی در جهت مشارکت در امنیت اقتصادی خواهد شد.

سردار مقیمی افزود: هفته ناجا بهترین زمان برای انعکاس عملکرد و فعالیت های پلیس امنیت اقتصادی به مردم است و باید با تمام توان کوشش شود تا اقتدار سازمانی، عملکرد و فعالیت های این پلیس به بهترین وجه ممکن به مردم و مسئولان انعکاس داده شود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا با بیان اینکه جلب مشارکت های مردمی یکی از مهمترین اهداف برگزاری برنامه های هفته ناجا است، خاطرنشان کرد: حضور در بین مردم و ارائه آموزش همگانی در خصوص آسیب ها و معضلات قاچاق کالا برای خانوارها سبب خواهد شد امنیت و آرامش روانی در جامعه گسترش یافته و اغلب ناهنجاری های اجتماعی نابرابری های اقتصادی از میان برداشته شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =