برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده برای اصلاح اساسنامه مجمع ملی جوانان

تهران - ایرنا - مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی و فعالیت‌های داوطلبانه وزارت ورزش و جوانان از برگزاری مجمع عمومی فوق‌العاده به منظور اصلاح اساسنامه مجمع ملی جوانان خبر داد.

سجاد سالک روز ‌سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: انتخابات مجمع عمومی فوق‌العاده پنجم آبان ماه به صورت غیرحضوری و اینترنتی با حضور واجدین شرایط برگزار می‌شود.

وی همچنین با اشاره به همکاری وزارت کشور در این رابطه ادامه داد: یک ماه پس از برگزاری این مجمع، انتخابات مجامع سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) نیز برگزار می‌شود.

سالک خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، آیین‌نامه تبلیغات هم با هدف برگزاری تبلیغات غیرحضوری سمن‌ها تدوین خواهد شد.

وی تاکید کرد: تشکل‌های جوانان در جهان امروز به عنوان یک فرصت برای جامعه جهت حل چالش‌ها و تصمیم‌گیری‌ها از طریق نهادهای رسمی کشور محسوب می‌شود.

به گفته سالک، سازمان‌های مردم نهاد همچنین یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی به شمار می‌روند و با افزایش شمار این تشکل‌ها، میزان مشارکت‌های اجتماعی نیز افزایش می‌یابد.

به گزارش ایرنا، اکنون بیش از سه هزار تشکل جوانان در حوزه آسیب‌های اجتماعی، فرهنگ‌سازی، تغییر و تحول در حوزه اشتغال و خدمات اجتماعی همچون آگاهی‌بخشی در خصوص مباحث زیست محیطی، مصرف انرژی، تولید و توزیع رایگان اقلام ضروری برای نیازمندان و مناطق حاشیه‌نشین در مواقع بحران و... فعالیت می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =