کارگاه های تولید فرش ایلام به ۱۳۷ مورد افزایش یافت

ایلام - ایرنا - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام گفت: کارگاه های تولید فرش در این استان در دولت دبیر و امید به ۱۳۷ مورد افزایش یافته است.

رحمت الله قیصوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد در ابتدای دولت یازدهم ۷۵ کارگاه بود که با عزم دولت و حمایت های صورت گرفته از بافندگان به ۱۳۷ کارگاه افزایش یافته است.

وی افزود: فرش ایلام قابلیت های فراوانی برای حضور در بازارهای صادراتی دارد و باید برند ایلام را بیش از پیش در سطح کشور و سایر کشورها معرفی کنیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی ایلام تاکید کرد: نباید اجازه دهیم زحمات بافندگان فرش در این استان به جیب دلالان و واسطه ها برود، چرخه تولید و عرضه این محصول که دارای ارزش افزوده بالایی است باید اصلاح و با برندسازی و تولید نقش های با اصالت، چشم نواز و با کیفیت مناسب، بازارهای بیشتری برای این محصول استان بویژه در سایر مرزهای کشور فراهم کنیم.

قیصوری اضافه کرد: دولت آمادگی دارد در تمامی مراحل تولید فرش حمایت خود را از بافندگان فرش افزایش دهد ، با فعال کردن صنعت رنگرزی، پشم شویی، تولید نخ و همچنین داشتن برند و طرح مشخص در استان می توان این صنعت کهن و دیرین را رونق بیشتری ببخشیم.

وی با اشاره به تاکیدات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی یادآور شد: تولید فرش با توجه به مزیت نسبی در استان و ارزش افزوده بالا می تواند به عنوان یک نقطه اتکا محسوب شود و بسیاری از جوانان بویژه در میان زنان از این فرصت برای اشتغالزایی و کسب درآمد استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، بیش از ۱۵ هزار بافنده فرش در استان ایلام مشغول به فعالیت هستند که بیشترین این میزان مربوط به شهرستان های دره شهر و بدره است.

سالانه بیش از هفت هزار مترمربع فرش و گلیم فرش از انواع ابریشم و نخ در طرح های مختلف در استان ایلام تولید می شود که بخش مهمی از این میزان به خارج از کشور صادر می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =