۹.۵ میلیارد ریال غرامت به کشاورزان و دامداران سبزوار پرداخت شد

سبزوار- ایرنا- مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی سبزوار گفت: ۹ میلیارد و ۵۴۴ میلیون ریال غرامت برای جبران خسارت محصولات کشاورزی و بخش دام این شهرستان به بهره‌برداران پرداخت شد.

مهشید راهبر روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این مبلغ هشت میلیارد و ۸۲۴میلیون ریال مربوط به بخش دام و طیور است که به دامداران و مرغداران شهرستان سبزوار بابت خسارت  پرداخت شده است.
وی ادامه داد: همچنین ۷۲۰ میلیون ریال خسارت مرتبط با بخش زراعی است که بابت خسارت حوادث طبیعی به محصولات زارعی پرداخت شده است.
مسوول نمایندگی صندوق بیمه کشاورزی سبزوار با اشاره به این که صندوق بیمه کشاورزی چتر حمایتی برای کشاورزان است گفت: خسارت‌های وارد شده به کشاورزان و دامداران این شهرستان بر اثر سیل، سرما و تگرگ بوده است.
راهبر افزود: هزار و ۷۵۲ هکتار محصولات باغی، هزار و۲۶۳  هکتار اراضی کشاورزی و ۵۹ هزار راس دام سنگین و سبک در این شهرستان زیرپوشش بیمه کشاورزی قرار گرفته است.
سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد ۳۵ هزار هکتار کشتزار، ۱۶ هزار هکتار عرصه باغی و حدود ۲۰ هزار بهره‌بردار کشاورزی دارد و دارای ۳۴۰ هزار راس دام سبک، ۱۱ هزار راس دام سنگین و سه هزار نفر شتر است.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =