وزیر خارجه یمن: شتابزدگی در عادی سازی روابط محکوم به شکست است

تهران-ایرنا- وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن توافق سازش سودان با رژیم صهیونیستی را محکوم کرد و گفت که سرنوشت شتابزدگی برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط بدون پایبندی به مواضع یکپارچه جهان عرب در دفاع از حقوق فلسطینیان و مظلومیت آنها، محکوم به شکست است.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از المسیره، هشام شرف وزیر خارجه یمن در بیانیه‌ای مطبوعاتی به توافق سازش خارطوم و تل آویو واکنش نشان داد و آن را به شدت محکوم کرد.
وی تاکید کرد که عادی سازی روابط مسئولان جدید سودان با رژیم صهیونیستی باعث تضعیف صلابت مواضع محور مقاومت نخواهد شد.
هشام شرف افزود: اعلام توافق عادی سازی روابط بین سودان و رژیم صهیونیستی در شرایط کنونی، نتیجه وابستگی مالی و سیاسی حکومت سودان به ائتلاف سعودی-اماراتی (علیه یمن) است. این دو کشور سعی دارند خود را به دولت آمریکا و لابی صهیونیستی در این کشور نزدیک کنند و پیش از آن نیز از طریق عادی کردن کامل روابط خود با تل آویو، خود را از دو امت اسلامی و عربی جدا کردند.
وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت: بهایی که رهبران سودانی برای خروج از فهرست تحریم‌های تروریستی آمریکا داده‌اند و میلیون‌ها دلار هزینه و روابط خود با رژیم اشغالگر را عادی کرده‌اند، نه تنها باعث برون رفت این کشور از بحران کنونی نخواهد شد بلکه ممکن است تبعات آن اوضاع این کشور را بحرانی‌تر کند.
وی اظهار داشت که سرنوشت شتابزدگی برخی کشورهای عربی برای عادی سازی روابط بدون پایبندی به مواضع یکپارچه جهان عرب در دفاع از حقوق فلسطینیان و مظلومیت آنها، محکوم به شکست است.
سودان دیروز به عنوان سومین کشور سازشگر با رژیم صهیونیستی پس از امارات و بحرین، بر سر عادی سازی کامل روابط با تل آویو رسما توافق کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =