وزارت نیرو با افزایش حق آبه البرز موافقت کرد

کرج - ایرنا - استاندار البرز اعلام کرد که پس از پیگیری های فراوان ، وزارت نیرو با افزایش ۲۰میلیون مترمکعبی حق آبه این استان از محل سدهای کرج و طالقان موافقت کرد.

عزیزاله شهبازی روز شنبه به خبرنگاران گفت : این امر  طی هفته آینده پیگیری و محقق خواهد شد که  افزون بر تامین آب شرب مردم، ۲۰۰ لیتر برثانیه در اختیار شهرک های صنعتی استان قرار می گیرد.

وی ادامه داد: این اقدام با توجه به روند رو به رشد فعالیت های تولیدی و صنعتی در شهرک های صنعتی استان، به ویژه در اشتهارد با امتیازات خاص که اکنون به بهشت سرمایه گذاران تبدیل شده، پیگیری شد.

شهبازی گفت: پیرو اهداف شعار سال مبنی بر جهش تولید در جهت منویات مقام معظم رهبری و تاکیدات دولت در این راستا، درصدد ارتقا زیرساخت های لازم برای فعالان اقتصادی استان هستیم.

وی افزود: تاکنون در پیگیری هایی که از مسوولان ملی برای تحقق برنامه های توسعه ای استان داشته ام با در بسته و عدم هماهنگی مواجه نشده ام و افزایش حق آبه البرز نیز یکی از این مطالبات است که طی مکاتبات و رایزنی های صورت گرفته مورد موافقت وزیر نیرو قرار گرفت.

استاندار البرز گفت: بر این اساس مدیر عامل آب منطقه ای البرز مامور به پیگیری برای تسریع در اعمال این افزایش حق آبه برای البرز طی یک هفته آینده است.

وی گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته درصدد هستیم با حفر چاه با ظرفیت تامین ۵۰۰ میلیون متر مکعب نیز بخش دیگری از نیازها را تامین کنیم.

شهبازی افزود: تصفیه خانه جدید نیز با ظرفیت تصفیه ۱۵ میلیون متر مکعب در کرج ظرف یکسال  آینده به بهره برداری می رسد.

استان البرز دارای ۲ سد طالقان و امیر کبیر است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =