عمل به سند امنیت قضایی تکلیف قانونی است

زنجان - ایرنا - رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: عمل به اجرای سند امنیت قضایی تکلیفی قانونی است و باید همه معاونان و مدیران مربوطه با مطالعه دقیق این سند را اجرایی کنند.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز شنبه در جلسه شورای معاونین و مدیران قضایی استان زنجان افزود: با توجه به اینکه در هفت ماهه گذشته از سال جاری، اهتمام قابل توجهی در همه حوزه های قضایی استان برای اجرای سه اولویت قوه قضائیه انجام شده است و باید تا پایان سال بطور کامل این برنامه ها اجرایی و گزارش شود.

وی  تاکید کرد: یکی از اولویت های قوه قضائیه موضوع حقوق شهروندی است که برای اجرای این مهم نیازمند آموزش همه عوامل بویژه ضابطان قضایی هستیم.
رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: مصوبات مسوولان عالی قوه قضائیه باید در همه حوزه های قضایی پیگیری و به طور کامل اجرا شود.
حجت الاسلام صادقی نیارکی تاکید کرد: مصوبات، بخشنامه ها و دستورالعمل های مسوولان عالی قوه قضائیه برای همه لازم الاجرا است.
وی با بیان اینکه عمل به اجرای سند امنیت قضایی یک تکلیف قانونی است خاطرنشان کرد: همه معاونان و مدیران قضایی باید ضمن مطالعه دقیق این سند آن را با قوت در حوزه خود اجرا کنند.
رییس کل دادگستری استان زنجان گفت: زنجان در راستای اجرای سیاست ها و برنامه های قوه قضائیه از استان های برتر در کشور به شمار می رود. 
حجت‌الاسلام صادقی نیارکی اظهارداشت: ۹ برنامه شامل عملکردها، اتقان آرا، ابلاغ الکترونیکی، استفاده از مجازات های جایگزین حبس، تعیین تکلیف پرونده های معوق و مسن، کاهش جمعیت کیفری زندانها، دادرسی الکترونیکی، کاهش زمان رسیدگی و کاهش ورودی پرونده ها در دستور کار قرار دارد.
وی تاکید کرد: در تلاش هستیم این موارد به طور کامل در همه حوزه ها تا پایان سال اجرا و گزارش های آن ارائه شود. 
در این جلسه دادستان مرکز استان، معاونان دادگستری و مدیران قضایی در همه حوزه ها گزارشی از اقدامات و برنامه های مجموعه خود در اجرای دقیق مصوبات و برنامه ها را ارائه دادند.
در پایان  این جلسه با اهداء لوح از علی جعفری رئیس دادگستری شهرستان خدابنده به عنوان قاضی نمونه کشوری در سال ۹۸ قدردانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =