۴ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 1224
کد خبر: 84086412
۰ نفر

برچسب‌ها

چهار وقف جدید در شیروان ثبت شد

بجنورد- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: همزمان با گرامیداشت دهه وقف، چهار وقف جدید در این شهرستان خراسان شمالی ثبت شد.

سعید علیپور روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  در این بازه زمانیچهار قطعه زمین مسکونی به نیت بقاع متبرکه وقف شده که ارزش تقریبی آن سه میلیارد ریال است.

وی گفت: در یکسال اخیر در این شهرستان، هفت مورد وقف جدید با نیات بقاع، قرآن و اطعام و عزاداری به ارزش ۱۰ میلیارد ریال ثبت و ۶۰ وقف نامه جدید نیز شناسایی شد.

علیپور افزود: همچنین بتازگی باتوجه به شروع پیک سوم کرونا اداره اوقاف از محل نیات مرتبط موقوفات ۲۵۰بسته بهداشتی را تهیه و به وسیله مراکز افق بقاع متبرکه  نیازمندان شهرستان توزیع کرده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شیروان گفت: از واقفین و خیرین تقاضا می شود وقف های خود را در حوزه بهداشت و درمان وقف کنند.

علیپور افزود: یکی از رسالت های سازمان اوقاف و امورخیریه ترویج فرهنگ قرآن است و با توجه به ایام دهه وقف که فرصت بازیابی واطلاع رسانی خدمات وقف است یکی از برنامه های شاخص شهرستان برگزاری محافل انس با قرآن بود.

وی گفت:  در این راستا این اداره با همکاری مرکز افق، محفل انس با قرآن کریم را با حضور قاری بین اللملی آقای سیدجوادحسینی را در آستان مقدس امامزاده غیبی و حمزه رضا(ع) شهر زیارت برگزار کرد.

تعداد کل رقبات این شهرستان سه هزار و ۱۶۷ مورد و تعداد موقوفات را ۹۴۷ مورد است.

شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در ۶۰ کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =