تکمیل طرح امنیتی سامرا در آستانه سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع)

بغداد - ایرنا-  فرماندهی ستاد عملیات سامرا در استان صلاح الدین عراق از تکمیل طرح ویژه امنیتی ویژه تامین امنیت زائران در آستانه سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) با همکاری سازمان «الحشد الشعبی» این کشور خبر داد.

به گزارش امروز (شنبه) ایرنا، سرلشکر ستاد «جبار الدراجی» فرمانده ستاد عملیات سامرا در این باره گفت: این فرماندهی طرح امنیتی خود برای حفاظت از زائران به مناسبت سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) را تکمیل کرده است.

وی افزود: همه یگان ها در این طرح شرکت دارند و جوانب احتیاط با مشارکت همه دستگاهها و نیروهای امنیتی از پلیس فدرال گرفته تا نیروهای الحشد الشعبی در نظر گرفته شده است.

الدراجی که با خبرگزاری رسمی عراق گفت وگو می کرد، خاطرنشان کرد: طرحی اداری نیز همزمان تدوین شده و هم اکنون همگان در مسیر تامین امنیت و امور مربوط با آن گام بر می دارند.

همه ساله در سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) مصادف با هشتم ربیع الاول، میلیونها مسلمان از عراق و سایر کشورها برای زیارت بارگاه این امام همام و بارگاه امام هادی (ع) عازم سامراء می‌شوند. امسال پیروان اهل بیت (ع) در سایر کشورهای جهان به خاطر شیوع ویروس کرونا و تدابیر اتخاذ شده به این خاطر از توفیق حضور در مراسم سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) در سامرا محروم هستند و مراسم امسال با حضور میلیونها عراقی و بدون حضور مسلمانان دیگر کشورها در این شهر برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha