۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۲
کد خبرنگار: 2198
کد خبر: 84086372
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای زنجان تا ۳ روز آینده پایدار خواهد بود

زنجان - ایرنا - کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی استان زنجان، گفت: هوای زنجان تا شامگاه دوشنبه هفته جاری پایدار بوده و پس از آن ۲ تا سه درجه سانتیگراد افت پیدا خواهد کرد.

حسین سلطانی، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: آسمان این استان طی ۴۸ ساعت آینده صاف و گاهی با وزش باد همراه بوده و از روز دوشنبه /پنجم آبانماه جاری/ نیز با افزایش ابر همراه و همچنین با وزش باد مواجه خواهد شد.

وی، اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت گذشته میزان دمای هوا در منطقه خیرآباد از توابع شهرستان سلطانیه به ۲- درجه سانتیگراد رسید و گیلوان در شهرستان طارم نیز با ۲۵ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین نقطه این استان به ثبت رسید.

وی میزان دمای هوای فعلی شهر زنجان را ۱۱+ درجه سانتیگراد اعلام کرد و گفت: این میزان دما در مقایسه با روز گذشته در همین ساعت یک درجه سانتیگراد افزایش نشان می دهد.

سلطانی تصریح کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته میزان حداقل و حداکثر دما در خیرآباد خیرآباد ۲- و ۲۱،  سجاس ۰ و ۲۲،  گرماب ۰ و ۲۲،  باش قشلاق گرماب ۲ و ۲۳،  زرین رود ۲ و ۲۳،  نیک پی ۲ و ۲۳، صائین قلعه ۳ و ۲۴،  ابهر ۳ و ۲۳، زنجان ۳ و ۲۱، حلب ۳ و ۲۴، دندی ۴ و ۲۲، دانشگاه زنجان ۴ و ۲۲،  ماه نشان ۴ و ۲۴، خرمدره ۵ و ۲۲،  فرودگاه زنجان ۶ و ۲۰، فیله خاصه ۷ و ۲۳،  قیدار ۷ و ۲۰، پری ۸ و ۲۱، گیلوان ۱۰ و ۲۵، آببر ۱۲ و ۲۴ به ثبت رسید.

در حال حاضر، استان زنجان از ۵۷ ایستگاه هواشناسی برخوردار است که در چهار باب از این ایستگاه‌ها به صورت شبانه روز و چهار ایستگاه دیگر نیز بطور ۱۲ ساعته، کارشناسان حرفه‌ای مستقر هستند، داده‌های وضعیت جوی در مابقی ایستگاه‌های استان نیز به صورت خودکار جمع‌آوری می‌شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =