دستمزد نیروی انسانی تهران از دیگر استان‌ها کمتر است

تهران- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: میزان دستمزد کارکنان دولتی در این استان به سبب هزینه های بالای زندگی در تهران مناسب نیست به گونه‌ای که می‌توان گفت از دیگر استان‌ها کمتر بوده و باید دوباره کارشناسی شود.

علی شیرین روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: میزان جبران خدمت نیروی انسانی حاضر در تهران در مقایسه با استان های دیگر با توجه به هزینه‌های زندگی، کمتر است.

وی یکی از نمونه های این هزینه‌ها را مسکن معرفی و اعلام کرد: هزینه مسکن در تهران نسبت به سایر شهرها و کلانشهرها بیشتر است و این موضوع در مورد سایر اقلام هم صدق می کند.

شیرین یادآورشد: از همین رو میزان دستمزد نیروی انسانی بخش دولتی استان تهران مناسب نیست و یکی از موضوعاتی محسوب می‌شود که مسئولان این استان به دنبال اصلاح و بهبود آن هستند.

وی گفت: باید مانند مناطق کمتر توسعه یافته، کارکنان دولت در استان تهران از یک ضریب فوق العاده شغل برخوردار باشند.

انباشت نبود نیروی متخصص و کمبود نیروی کارشناس داریم

معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اضافه کرد: این استان در حوزه تعداد نیروی انسانی با دو چالش کمبود نیروی متخصص و زیادی نیروی غیر متخصص مواجه است.

شیرین اظهارداشت: بسیاری از نیروها طی فرایندهای مختلف جذب شده اند یا بر اساس مصوباتی، دولت ارتقای سطح نیروی انسانی را مصوب کرده است از همین رو ما نیروی مازاد در تعدادی از دستگاه ها داریم.

وی خاطرنشان کرد: این وضعیت در حالی است که در بخش‌های تخصصی این دستگاه های دولتی ما با کمبود نیروی متخصص مواجه هستیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه ساختار دستگاه های اجرایی محدود است، اعلام کرد: با توجه به وضعیت نیروی انسانی برای تعدادی از این دستگاه ها امکان جذب نیروی انسانی نیز میسر نیست.

شیرین این وضعیت را زمینه ساز نبود توازن در نیروی انسانی دانست و گفت: در استان تهران در تلاش برای فراهم سازی سامانه ای برای مدیریت نیروی انسانی هستیم اما لازمه استفاده بهتر از این سامانه، در اختیار قرار دادن اطلاعات نیروهای انسانی دستگاه‌ها است.

وی با اشاره به اینکه امکان انتقال نیرو از مصوبات دولت بوده و برای نیروهای قراردادی هم امکان آن فراهم است، ادامه داد: دستگاه‌ها باید وضعیت نیروی انسانی خود را اعلام کنند تا بتوان با مدیریت آن، در این زمینه توازن برقرار کرد.

شیرین تاکید کرد: در این صورت است که دستگاه‌ها می‌توانند برای پست های بدون تصدی خود، درخواست نیرو بدهند و چالش نیروی انسانی نیز در استان تهران برطرف شود.

به دلیل قرار گرفتن پایتخت و ساختار اداری ملی در استان تهران، وضعیت نیروی انسانی آن هیچ شباهتی به سایر استان‌ها ندارد و حتی بر اساس گزارش های سازمان مدیریت و برنامه ریزی، این شرایط به یکی از چالش های پایتخت تبدیل شده‌است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

سرخط اخبار استان‌ها