۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۶
کد خبرنگار: 996
کد خبر: 84086364
۰ نفر

برچسب‌ها

یک واحد صنعتی بروجرد ۴۶میلیارد ریال جریمه شد

بروجرد ـ ایرنا ـ رییس اداره صنعت، معدن و تجارت بروجرد گفت: یک واحد صنعتی متخلف در حوزه صنایع فلزی با محکومیت پرداخت ۴۶میلیارد ریال جریمه به تعزیرات حکومتی معرفی شد.

حمید آزادبخت روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این واحد صنعتی سهمیه ورق فلزی خود را برای فرم و شکل دهی با مشخصات گالوانیزه، روغنی، سیاه، رنگی و توزیع آن از طریق کانال های قانونی استفاده نکرده است.

وی اظهار داشت: اینگونه واحدها سهمیه ای را از طریق بورس دریافت می کنند و باید بعد از فرآوری محصول، آن را میان صنایع فلزی خرد توزیع و با قیمت مصوب بازار به مصرف کنندگان عرضه نمایند.

رییس صمت بروجرد گفت:  واحدهای تولیدی معرفی شده از سوی سازمان استانی باید فعال و در حال بهره برداری باشند و مواد اولیه دریافتی را در همان واحد مصرف کنند که در صورت تولید سفارشی نیز موظف به ارائه قرارداد معتبر با درج مقدار تولید هستند.

آزادبخت تاکید کرد: خریدار واحد تولیدی اجازه فروش مواد اولیه دریافتی را ندارد و چنانچه مواد اولیه خریداری شده به دیگران فروخته شود، ضمن انسداد کد بورسی واحد متخلف، موضوع به سازمان تعزیرات حکومتی منعکس خواهد شد.

وی افزود: باتوجه به ضرورت پایش واحدهای معرفی شده به بورس، واحدهای یاد شده باید اطلاعات آمار تولید خود را به صورت مستمر و ماهیانه در سامانه بهین یاب ثبت کنند و به تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان برسانند.

آزادبخت گفت: چنانچه واحدهای معرفی شده تا پانزدهم هرماه نسبت به ثبت آمار تولید اقدام نکنند به صورت سیستمی از فهرست معرفی برای خرید مواد اولیه خارج می شوند و فعال شدن مجدد آنها مشروط به ارائه آمار تولید در سامانه و تایید سازمان صمت استان است.

۶۱۰  واحد صنعتی دارای پروانه فعالیت و بهره‌برداری در بروجرد وجود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =