سرانه درمانی هر بیمار خاص در خراسان شمالی ۷۵ برابر افراد عادی است

بجنورد- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی گفت: سرانه درمانی هر بیمار خاص در این استان ۷۵ برابر افراد عادی برای سازمان هزینه دارد.

محسن رعنایی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  میانگین هزینه درمان برای هر فرد عادی سالانه دو میلیون تا دو میلیون و ۲۰۰ هزار ریال است اما برای بیماران خاص معادل ۱۵۰ میلیون ریال است.

وی تعداد بیماران خاص استان که زیر پوشش این بیمه هستند۷۲۰ نفر ذکر کرد و افزود: در مجموع  ۱۰۸ میلیارد ریال برای این بیماران هزینه می شود.

وی گفت: بیماران خاص شامل ۶۴ نفر بیمار هموفیلی، ۳۹ نفر تالاسمی، ۲۸۷ نفر دیالیز، ۱۳۹ نفر بیمار پیوند کلیه و ۱۹۱ بیمار ام اس هستند.

رعنایی در خصوص هزینه بیماران سخت علاج نیز اظهار داشت: بیماران سخت علاج و سرطانی نیز بخشی از خدمات را از جمله رادیو تراپی  ۱۰۰ درصد رایگان دریافت می کنند و در بحث شیمی درمانی نیز تا ۹۰ درصد خدمات و داروها به صورت رایگان به آنان ارائه می شود.

وی با بیان اینکه ارایه خدمات درمانی و تامین داروی این گروه از بیماران وظیفه دولت است گفت: با وجود اینکه تمامی داروهای این گروه از بیماران وارداتی است، هزینه های آنان تامین می شود.  

رعنایی با بیان اینکه ۷۰ درصد جمعیت استان خراسان شمالی زیر پوشش بیمه سلامت هستند افزود: هم اکنون ۶۲۰ هزار نفر از از شهروندان تاکنون خود را بیمه کرده اند.

مدیرکل بیمه سلامت خراسان شمالی بر بیمه سلامت همگانی تاکید کرد و گفت: تمامی کسانی که در شهرها سکونت دارند اما بیمه نیستند به دفاتر مراجعه کنند تا با توجه به استحقاقی که دارند زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =