۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۸:۴۱
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 84086350
۰ نفر

برچسب‌ها

کارتونیست کردستانی در قبرس خوش درخشید

سنندج - ایرنا - ژاله یوسفی نژاد کارتونیست کردستانی با اثر "زیتون"عنوان سوم نهمین جشنواره بین‌المللی کارتون کشور قبرس را از آن خود کرد.

به گزارش روز شنبه، نهمین جشنواره بین‌المللی کارتون کشور قبرس با داوری نیدیا گونگوردو، سهران گازی اوغلو، درمان آتیک، موسی کایرا، سلان سلیشیاک و حسین چاکمک از بین ۸۸۷ اثر ارسالی از ۲۸۹ هنرمند کارتونیست ۶۲ کشور جهان برگزیدگان این دوره را انتخاب و معرفی کردند.

براین اساس ژاله یوسفی نژاد کارتونیست عضو خانه کارتون و کاریکاتور حوزه هنری کردستان عنوان سوم این دوره از جشنواره را به خود اختصاص داد.

این جشنواره در ۲ بخش موضوعی وآزاد برگزار شد که در بخش موضوعی با محوریت زیتون موضوع‌هایی چون" زیتون و زمان، زیتون و تاریخ، زیتون و اساطیر، زیتون و فناوری، زیتون و قبرس، زیتون و زندگی، زیتون و صلح، زیتون و جنگ، زیتون و سلامتی، زیتون و زن، زیتون و مرد، زیتون و کودک، روغن زیتون، شاخه زیتون، درخت زیتون، مزایای زیتون و روغن زیتون" عنوان شده است.

بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره با توجه به شیوع ویروس کرونا یک نمایشگاه از آثار برتر در کشور قبرس برگزار و جوایز برگزیدگان این دوره در مراسمی که یک سال بعد برگزار می‌شود به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

 ژاله یوسفی نژاد متولد ۱۳۶۶ سنندج، فارغ التحصیل کارشناسی گرافیک محیطی، فعالیت حرفه‌ایی خود را از سال ۱۳۹۰ آغاز کرده است.

چاپ بیش از ۳۰ اثر تصویرسازی در مطبوعات استان وکشور، برگزاری چندین نمایشگاه انفرادی،  شرکت دربیش از ۸۰ جشنواره و نمایشگاه گروهی کاریکاتوردر داخل و خارج از کشور، کسب ۲۰ عنوان برتر از جشنواره های داخلی و خارجی، چاپ چند اثر تصویرسازی در کتاب گرافیک بابان ۲، تصویرسازی برای چند کتاب کودک، بخشی از موفقیت‌های این هنرمند محسوب می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =