بیش از ۲۵۲ میلیارد ریال تسهیلات کرونا در بیرجند پرداخت شد

بیرجند - ایرنا - فرماندار بیرجند گفت: از ابتدای امسال تاکنون هزار و ۸۳۷ متقاضی در شهرستان بیرجند موفق به دریافت تسهیلات دوران کرونا به مبلغ ۲۵۲ میلیارد و هفت میلیون ریال شده‌اند.

بنابر اعلام روز شنبه فرمانداری بیرجند، علی ناصری در سومین نشست گروه کاری اشتغال شهرستان بیرجند، عملکرد این شهرستان را در جذب تسهیلات دوران کرونا قابل قبول ارزیابی کرد و افزود: به همت دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های عامل، ۷۰ درصد تسهیلات درخواستی متقاضیان در این بخش پرداخت شده و بیرجند در جایگاه اول رتبه‌بندی شهرستانی قرار گرفته است که به نسبت میانگین استان در وضعیت مطلوبی قرار دارد.

وی بر لزوم تقویت نظارت بر طرح‌های بهره‌مند از تسهیلات اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری تاکید کرد و گفت: تاکنون ۲۶۷ بازدید از این طرح‌ها توسط تیم نظارت شهرستان صورت گرفته است که باید با تعامل بیش از پیش دستگاه‌ها و بانک‌های عامل این مهم نیز استمرار یافته و تقویت شود.

فرماندار بیرجند درخصوص اعتبارات اشتغالزایی بند (ب) تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۹۹ نهادهای حمایتی گفت: از مجموع ۲۲۶ میلیارد ریال سهمیه کمیته امداد شهرستان بیرجند در این بخش؛ ۱۹۳ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال ابلاغ شده است و تاکنون ۷۸ طرح به مبلغ ۳۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال در شهرستان از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

وی افزود: از مجموع ۶۵ میلیارد ریال سهم اعتبارات اشتغالزایی بند (ب) تبصره ۱۶ نهاد حمایتی بهزیستی مبلغ ۵۵ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال ریال ابلاغ شده است و تاکنون ۲۳ طرح به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال از این تسهیلات بهره‌مند شده‌اند.

ناصری از تعهد سه هزار و ۵۲۶ مورد اشتغال شهرستان بیرجند برای ثبت اطلاعات اشتغالزایی در سامانه رصد خبر داد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۹۳۹ مورد اشتغال توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط تایید و در سامانه رصد ثبت شده است که این رقم معادل ۲۷ درصد تعهد شهرستان در سال ۹۹ است.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود با تلاش مضاعف دستگاه‌های اجرایی تعهد شهرستان بیرجند در این بخش نیز محقق شود.

استان خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و بیرجند مرکز آن است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =

سرخط اخبار استان‌ها