۳ آبان ۱۳۹۹،‏ ۷:۴۱
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84086322
T T
۱ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

کمبود داروهای مرتبط با کرونا در آمریکا

تهران- ایرنا- به دنبال شیوع بی سابقه ویروس کرونا در آمریکا، کمبود داروهای مرتبط با بیماری کووید ۱۹ به سطح غیرقابل قبولی رسیده است.

به گزارش روز شنبه ایرنا از نشریه هیل، مرکز تحقیقات و سیاست های بیماری‌های عفونی دانشگاه مینه سوتا گزارشی منتشر کرده که بیانگر کمبود داروهای کرونا در آمریکا است.

این دانشگاه با استناد به داده های انجمن داروسازان سیستم بهداشتی آمریکا گزارش می‌دهد به طور تقریبی ۷۳ درصد معادل ۲۶ مورد از ۴۰ مورد داروهای مرتبط با کرونا با کمبود روبه‌رو شده است.

کمبود داروهای کرونا شامل پروپوفول، آلبوترول، میدازولام، هیدروکسی کلروکین، فنتانیل، آزیترومایسین و مورفین است.

سازمان غذا و دارو آمریکا نیز در گزارشی اعلام کرد که ۴۵ درصد معادل ۱۸ مورد از ۴۰ مورد از درمان‌های دارویی در فهرست رسمی کمبود دارو قرار دارند.

طبق گزارش مرکز تحقیقات و سیاست های بیماری های عفونی دانشگاه مینه سوتا، کمبود دارو می تواند مسئله مرگ و زندگی باشد و برخی کمبودها به این معنی است که داروی نجات دهنده زندگی با هیچ قیمتی در دسترس بیماران آمریکایی نیست.

در تحقیقات دانشگاه مینه سوتا آمده است که به یک برنامه جدید و موثرتر با شفافیت قوی برای حل مشکلات مداوم کمبود دارو نیاز است که سیستم مراقبت‌های بهداشتی ایالات متحده را درگیر کرده است.

"مایکل اوسترهلم" مدیر تحقیقات دانشگاه مینه سوتا گفت: مسئله کمبود دارو مستقیماً به افزایش عمده موارد مبتلایان به ویروس کرونا مربوط می شود که در ماه های آینده بدتر خواهد شد.

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا و عدم توانایی دولت ترامپ در مهار این ویروس، تاکنون بیش از ۲۲۱ هزار نفر جان خود را از دست داده‌ و افراد زیادی بیکار شده‌اند.

با کم اهمیت دادن دولت ترامپ نسبت به خطر کرونا، محققان دانشگاه واشنگتن هشدار دادند که ویروس می‌تواند بیش از نیم میلیون نفر را در ایالات متحده تا پایان فوریه (اسفند) ۲۰۲۱ از بین ببرد.

روند افزایش بی سابقه شیوع ویروس کرونا در آمریکا در حالی رخ می‌دهد که ترامپ در آخرین مناظره خود با جو بایدن دوباره بر کم اهمیت بودن این بیماری تاکید کرد و گفت: همه گیری به زودی پایان خواهد یافت.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha