طرح برق امید به حرکت چرخه صنعت کرمان کمک می‌کند

کرمان - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال کرمان با بیان اینکه طرح برق امید از نیمه مهر اجرا شده، گفت: این طرح ضمن اصلاح زیر ساخت ها و توسعه شبکه برق استانهای مختلف از جمله کرمان به رونق تولید صنایع و کارخانه ها و حرکت چرخه اقتصاد کشور کمک می‌کند.

امیر جهانشاهی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشترکین برق با مدیریت صحیح  مصرف خانوار بهای کمتر برای برق مصرفی  می پردازند و برای توسعه و فرهنگ سازی مدیریت مصرف برق در کشور زمینه سازی می کنند. 

وی با بیان اینکه  مشترکان برق به سه دسته کم مصرف، خوش مصرف و پر مصرف تقسیم می شوند تصریح کرد: حدود ۲۷۳ هزار مشترک کم مصرف، ۵۱۶ هزار مشترک خوش مصرف و ۲۳۴ هزار مشترک با مصرف زیاد در استان وجود دارد و مشترکان با مصرف برق بالا اگر تا شش ماه مصرف برق خود را کاهش ندهند با ۱۰ درصد جریمه در هزینه برق مواجه می شوند.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال کرمان اظهار داشت: مشترکان کم‌ مصرف  باید در ماه‌های غیرگرم ۸۰ کیلووات و در ماه‌های گرم کمتر از ۱۰۰ کیلووات و در مناطق گرمسیر کمتر از ۴۰۰ کیلووات مصرف داشته باشند تا مشمول طرح برق امید شوند.

وی با بیان اینکه این طرح مخصوص مشترکان خانگی است ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود ۳۰ میلیون نفر در کشور و یک میلیون نفر در استان کرمان جزو مشترکان کم‌مصرف برق در طرح امید برق قرار گیرند که برق آنها رایگان می‌شود.

جهانشاهی تاکید کرد: الگوهای طرح برق امید از عملکرد مردم در سال‌های گذشته استخراج شده است و مسئولان استان برای اجرای بهتر این طرح همکاری و تعامل لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به ارائه خدمات الکترونیکی و غیرحضوری برق شمال کرمان گفت: امور برق شمال غرب کرمان به عنوان پایلوت میز خدمت الکترونیکی و غیرحضوری شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان انتخاب شده است.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق شمال کرمان بیان کرد: تسهیل و تسریع در پاسخگویی، پیگیری درخواست‌های شهروندان، رعایت قانون حفظ حقوق شهروندی، اجرای طرح تکریم ارباب رجوع و جلوگیری از سردرگمی مراجعان ازجمله اهداف ایجاد میز خدمت الکترونیکی است.

وی تصریح کرد: مشترکان از نیمه مهرماه  می توانند برای ثبت درخواست خود باید به سایت شرکت برق شمال استان کرمان بخش میز خدمت الکترونیک به آدرس www.nked.co.ir مراجعه یا از طریق نصب نرم‌افزار خدمات جامع برق ایران، دانلود از کافه بازار یا سایت توانیر تمام خدمات مربوطه را دریافت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =