پاکستان جنبه‌های رفع تحریم تسلیحاتی ایران را بررسی می‌کند

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه پاکستان با تاکید بر روابط نزدیک با جمهوری اسلامی ایران گفت که اسلام‌آباد درحال بررسی جنبه‌های پایان تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل مرتبط با تهران است.

"شاه محمود قریشی" روز جمعه در حاشیه مراسم بزرگداشت هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس سازمان ملل در اسلام‌آباد در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا از موضع دولت پاکستان مرتبط با رفع تحریم‌های تسلیحاتی ایران گفت.

وی اظهار داشت: تحریم‌های ایران شامل دو نوع تحریم یکی‌ سازمان ملل و دیگری تحریم‌های (یکجانبه) آمریکا است درحالی که‌ تحریم‌های آمریکایی همچنان برقرار است.

قریشی درخصوص موضع پاکستان در مورد پایان تحریم تسلیحاتی ایران از سوی سازمان ملل اظهار داشت: در بحث برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) ما شاهد اختلافاتی میان آمریکا و سایر اعضای برجام هستیم. 

وزیر امور خارجه پاکستان گفت که این کشور تمام جنبه‌های مرتبط با رفع تحریم تسلیحاتی ایران را بررسی می‌کند.

وی تاکید کرد که پاکستان یک کشور مسئولیت پذیر و نسبت به تعهدات بین المللی خود آگاه است و هرگز ناقض هیچ تحریم بین المللی نخواهد بود.

قریشی افزود: جمهوری اسلامی ایران کشور همسایه ما است و دو کشور از روابط تاریخی و نزدیک برخوردار هستند بنابراین اسلام‌آباد این ویژگی‌ها به همراه تمامی تحولات را در ذهن خود در نظر دارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان نیز روز گذشته در واکنش به پایان تحریم‌های تسلیحاتی سازمان ملل مرتبط با جمهوری اسلامی ایران به خبرنگار ایرنا گفت: که اسلام‌آباد خواهان همکاری‌های نزدیک با تهران در تمام زمینه‌ها است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =