امسال بیش از ۲۴ هزار تن سیب‌زمینی در چالدران برداشت می‌شود

ارومیه- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی چالدران با اشاره به آغاز برداشت سیب‌زمینی در این شهرستان گفت: کشاورزان در سال زراعی جاری بیش از ۲۴ هزار تن از این محصول برداشت می‌کنند.

حسن جلالی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: شرایط خاص آب و هوایی و خاک حاصل خیز منطقه چالدران موجب شده تا این شهرستان به عنوان قطب اول تولید سیب زمینی در آذربایجان غربی شناخته شود.  

وی با بیان اینکه کشت این محصول در ۸۰۰ هکتار از اراضی چالدران صورت گرفته، ادامه داد: حدود ۵۰ درصد سیب زمینی تولیدی در آذربایجان غربی در این شهرستان کشت شده و برآورد می شود با آغاز برداشت این محصول  بیش از ۲۴ هزار تن سیب زمینی در این شهرستان برداشت شود.  

مدیر جهاد کشاورزی چالدران با بیان اینکه امسال تمامی مراحل کاشت، داشت و برداشت به صورت مکانیزه انجام می شود، اضافه کرد: این امر در کنار استفاده از ارقام اصلاح شده نقش بسیار مهمی در افزایش تولید محصول سیب زمینی در این شهرستان داشته است.

جلالی با اشاره به ایجاد شغل برای ۵۰ نفر به صورت فصلی با آغاز فصل برداشت سیب زمینی در چالدران گفت: بیش از ۵۰۰ کشاورز در چالدران سیب زمینی می کارند.

چالدران یکی ازشهرستان‌ های محروم در شمال آذربایجان غربی با بیش از ۳۸ هزار هکتار اراضی کشاورزی است.

این شهرستان ۵۰ هزار نفر جمعیت دارد و کشاورزی عمده محل درآمد مردم این شهرستان است؛ این شهرستان حدود ۲۰۰ روستا در ۲ بخش مرکزی و دشتک دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =

سرخط اخبار استان‌ها