۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۰۴
کد خبرنگار: 2256
کد خبر: 84086075
۰ نفر

برچسب‌ها

ژاپن و انگلستان توافقنامه تجارت آزاد پسا برگزیت امضا کردند

پکن-ایرنا-پایگاه اینترنتی ژاپن نیوز امروز گزارش کرد که ژاپن و انگلیس توافقنامه تجارت آزاد پس از برگزیت امضا کرده اند که شامل کاهش تعرفه های متقابل میان دو کشور می شود.

این گزارش حاکی است که بر اساس این توافقنامه اولین معاملات مهم دو طرف پس از برگزیت شامل کاهش تعرفه برمحصولات گوشت وارداتی و کاهش تعرفه قطعات خودروهای نیسان ژاپن در انگلستان می شود. 

« لیز تروس » وزیر تجارت بین الملل انگلیس ،در مراسم امضای توافقنامه در توکیو به خبرنگاران گفت: بسیار مهم و مناسب است که چنین قراردادی در سرزمین طلوع آفتاب و در سپیده دم دوران جدید تجارت آزاد امضا می شود.

وی در حضور «توشیمیتسو موته گی» وزیر خارجه ژاپن ، این توافقنامه را "یک نقطه عطف" به عنوان اولین معامله بزرگ تجاری انگلیس خواند زیرا این کشور دوباره یک کشور بازرگانی مستقل می شود.

این معامله که انتظار می رود تجارت انگلیس با ژاپن را سالانه ۱۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار افزایش دهد ، فعالیت شرکت های انگلیسی را در ژاپن تسهیل می کند.

خدمات مالی بزرگترین صادرات انگلیس به ژاپن است که هم اکنون ۲۸ درصد از کل تبادلات تجاری را شامل می شود. با امضای توافق بسیاری از محصولات صادراتی انگلستان در ژاپن ارزان تر خواهد شد.

موته گی گفت که توافق دو جانبه تداوم توافق قبلی اروپا را تضمین و زمینه های جدیدی را برای همکاری مانند تجارت الکترونیکی و خدمات مالی ایجاد می کند.

دولت انگلیس می گوید توانایی در انعقاد موافقت نامه های تجارت آزاد در سراسر جهان از مزایای اصلی برگزیت است ، اما توافق جدید تا حد زیادی تجارت انگلیس با ژاپن را به عنوان بخشی از روابط تجاری اتحادیه اروپا تکرار می کند.

انگلیس پس از برگزیت به دنبال برقراری معاملات با سایر کشورها ، به ویژه ایالات متحده است ، اما مذاکرات به کندی پیش می رود.

قبل از لازم الاجرا شدن توافق ‌ژاپن و انگلستان از ابتدای سال ۲۰۲۱ میلادی، این قرارداد باید به تصویب مجالس دو کشور برسد.

ژاپن در حال حاضر سالانه حدود۱۴ میلیارد دلار کالا به انگلیس صادر می کند که عمدتا شامل خودرو ، قطعات خودرو و سایر ماشین آلات است و از انگلیس دارو ، محصولات پزشکی و خودرو به ارزش نزدیک به ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار وارد می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =