واکنش سفیر ایران به توئیت های رئیس جمهوری آذربایجان

باکو- ایرنا – " سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو ​ در واکنش به پیام های الهام علی اف رئیس جمهوری آذربایجان، درخصوص آزادسازی مناطق مرزی این کشور با ایران، توئیت کرد: مرزهای دو کشور همسایه برای همیشه "مرزهای دوستی ، صلح و امنیت" خواهد ماند.

​ "سید عباس موسوی روز جمعه در حساب توئیتری خود خطاب به رئیس جمهوری آذربایجان نوشت : جناب آقای رئیس جمهور ، حدود 760 کیلومتر مرز مشترک جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان برای همیشه مرز دوستی ، صلح و امنیت برای مردمان دو کشور همسایه بدون حضور و دخالت بیگانگان و بدخواهان خواهد ماند​ .

سفیر کشورمان افزود: ایرانیان از شادی براداران و خواهران مسلمان آذربایجانی خود خوشحالند.

"الهام علی اف" رییس جمهوری آذربایجان​ پنجشنبه شب گذشته طی پیام توئیتری خود با اعلام آزادسازی 21 روستا از اشغال نیروهای ارمنی از جمله مناطق مسکونی در مرز با جمهوری اسلامی ایران در امتداد رود ارس در قره باغ نوشت : با آزادی قصبه ​ آقبند " شهرستان "زنگیلان " کنترل کامل بر مرز مشترک جمهوری آذربایجان و ایران تامین شد و در این ارتباط به مردم جمهوری آذربایجان و ایران تبریک می گویم .

دور تازه جنگ بر سر قره باغ از ششم مهرماه امسال آغاز شد و نیروهای جمهوری آذربایجان طی این مدت موفق شده اند بخش هایی از اراضی اشغالی خود را که در سال های آغازین دهه 90 قرن میلادی گذشته به اشغال نیروهای ارمنستان درآمده بود، آزاد کنند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha