۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به اهالی فرهنگ و رسانه قزوین پرداخت شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین گفت: ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات به اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و مشاغل آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا در استان پرداخت شده است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین، محمدحسین اسماعیلی تصریح کرد: یک هزار و ۲۴۴ فقره پرونده از سوی ۲ هزار و ۴۲۶ متقاضی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه قزوین در سامانه کارا ثبت نام به عمل آورده‌اند.

وی، تسهیلات درخواستی اصحاب فرهنگ و هنر استان در این سامانه را بیش از ۳۲۵ میلیارد ریال اعلام و اظهار داشت: از این میزان و در مرحله نخست، ۲۳۰ میلیارد ریال از سوی بانک‌های به متقاضیان پرداخت شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات برای جبران خسارت‌های وارده به کسب و کارهای این حوزه ناشی از محدودیت‏‌ها و بیکاری‏‌های تحمیلی ناشی از شیوع بیماری کرونا بوده، افزود: با توجه به مصوبات جلسه ۲۸ کارگروه مقابله با پیامدهای اقتصادی ستاد ملی کرونا، اعطای تسهیلات کرونایی به کسب و کارهای آسیب‌دیده بخش فرهنگ، هنر و رسانه ادامه خواهد داشت.

به گفته وی، استمرار پرداخت این تسهیلات مستلزم ابلاغ دستورالعمل ویژه و به صورت مشترک از سوی وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعاون، کار و رفته اجتماعی و همچنین معاونت اقتصادی ریاست جمهوری است که پیش‌نویس آن به زودی ابلاغ خواهد شد.

اسماعیل خاطرنشان کرد: این دستورالعمل به صورت هدفمند، کسب و کارهای نیازمند حمایتی و نیز میزان حمایت‌ها را تعیین خواهد کرد و براساس پیش مفاد پیش‌ بینی ‌شده امکان بهره‌مندی دوباره کسب و کارهای آسیب‌دیده، افزون بر تسهیلات دریافتی در مرحله اول نیز فراهم است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین یادآور شد: فرآیند اعطای مرحله دوم تسهیلات کرونا براساس اطلاعات دریافتی از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =