امام جمعه کرج: نتیجه انتخابات آمریکا برای ما نفع یا ضرری ندارد

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در البرز و امام جمعه کرج گفت: کسانی که فکر می‌کنند نتیجه انتخابات آمریکا برای ما نفع و یا ضرری دارد سخت در اشتباه هستند.

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در سی و چهارمین خطبه مکتوب نماز جمعه کرج افزود: مسوولان همانگونه که رهبر عزیزمان فرمودند همچنان به اروپا بی‌اعتماد باشند و فکر هیچ‌گونه صلح و مذاکره در سر نداشته باشند و آن عده‌ای هم که فکر می‌کنند نتیجه انتخابات آمریکا برای ما نفع و یا ضرری دارد سخت در اشتباه هستند.

وی اضافه کرد: شیطان به هر چهره‌ای که درآید باز شیطان است، البته باید آمادگی لازم و همه‌جانبه برای مقابله با هر شیطنتی از طرف دشمن را داشته باشیم.

حسینی همدانی گفت:  مقام معظم رهبری در بیانی فرمودند که آمریکا، آمریکا است. این حزب یا آن حزب ندارد. هرکدامشان که آمدند، خیری به ما نرساندند بلکه شرّ رساندند یکی تحریم کرد، یکی هواپیما زد،  یکی به سکّوهای نفتی حمله کرد، یکی به دشمن ما کمک کرد،  ما نگرانی هم نداریم و به توفیق الهی، برای مواجهه با هر حادثه‌ی محتمل آماده‌ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس نباید وظیفه سوال کردن خود را فراموش کند عنوان کرد: چرا که اگر امروز سؤال نکنید نمی‌توانید بعد ها ثابت کنید که چرا و چگونه مشکلات برای کشور به وجود آمد و چه سیاستی اجازه برون‌رفت از مشکلات را نداد.

حسینی همدانی گفت: استیضاح و استعفاء هیچ‌کدام خوب نیست، اما سوالات متقن خود را مطرح  کنیدولو اینکه پاسخ ندهند، در تاریخ ثبت خواهد شد که اگر سؤال نکنید، حقیقت گم خواهد شد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز با تسلیت  فرارسیدن سالروز شهادت امام حسن عسکری(ع) و تبریک آغاز امامت ولیعصر(عج)، خاطر نشان کرد: فرصت امامت حضرت امام حسن عسکری (ع )به خاطر کینه‌توزی و دشمنی‌های دشمنان کوتاه اما آثار فراوانی را برای اسلام و شیعیان برجای گذاشت، امام عسکری (ع)  از جذبه‌ای الهی و معنوی برخوردار بود به‌طوری‌که هر کس با حضرت برخوردی داشت تحت تأثیر مناقب او قرار می-گرفت.

همزیستی مسالمت‌آمیز با مخالفان شیعه یک ضرورت  است

حسینی همدانی در ادامه با بیان اینکه همزیستی مسالمت‌آمیز با مخالفان شیعه و ارتباط داشتن با اهل سنت گذشته از اینکه یک ضرورت است یکی از دستورات اخلاقی شیعه هم هست گفت: دربیانی نقل است که امام عسکری (ع ) از شیعیان چهار کار را در ارتباطات با مخالفان خویش خواسته‌اند، «نمازخواندن در خانه ‏ها و مساجد اهل سنت»، «حضور در تشییع‌جنازه»، «عیادت بیماران»، و «ادای حقوق آنان»، لذا این فرمان نامه و توصیه امام برای شیعیان یک وظیفه قطعی و شرعی و یک راهبرد عملیاتی برای ایجاد وحدت است.

وی افزود: بدین معنی که شیعه باید با پیروان مذاهب دیگر در جهان اسلام تعامل داشته باشد و بابیان و رفتار زیبا و حسن که تربیت اهل‌بیت و روش خود حضرات معصومین(ع)هست، محبت و همدلی ایجاد کرده و در مسیر برقراری وحدت اسلامی تلاش کند.

نماینده ولی فقیه در البرز ادامه داد:  در این سال ها به خوبی دیدید که دشمنان اسلام چگونه برای درگیری بین مذاهب اسلامی و ایجاد تنش و نزاع تلاش ،طراحی، هزینه و  برنامه می‌ریزند تا اسلام و مسلمین از عزت و قدرت برخوردار نباشند.

حسینی همدانی افزود:  دشمنان به‌خوبی فهمیده‌اند که اتحاد مسلمانانِ عالم، راه سلطه استکبار و صهیونیست‏ها را برجهان اسلام می‏ بندد.

سیاستمداران  سیره سیاسی پیامبر (ص ) را مرور کنند

وی با بیان اینکه سیاست مداران سیره سیاسی  پیامبر اسلام (ص )  را دوره و مرور کنند، افزود: پیامبر اکرم(ص) همان روزهای اول رسالت، با استفاده از تدابیر دقیق و به‌کارگیری طرح‌های حساب‌شده به‌قصد تشکیل حکومت اسلامی که مشروعیتش را از خدای تعالی می‌گیرد اقدام کرد و با رهبری و قیادت الهی خودش، معجزه گونه انسجام و وفاق اجتماعی عظیمی را در محیطی امن و همراه بامحبت و رحمت بوجود آورد.

حسینی همدانی ادامه داد: لازم است سیاست-مداران، سیره سیاسی حضرت را دوره و از آن الگو گرفته و  اطاعت کنند.

وی با بیان اینکه مهم‏ترین اصل برای اقتدار مسلمین، وحدت امت اسلام است گفت: با این ظرفیت هیچ قدرت زور گوئی نمی‌تواند به کشورهای  اسلامی تعرض داشته باشد، اگر وحدت امت اسلامی به‌درستی محقق شود دیگر ملت مسلمانی مثل یمن، فلسطین، کشمیر، میانمار و دیگر کشورها مظلوم نمی‌شوند.

حسینی همدانی افزود: اگر بیداری اسلامی به اتحاد اسلامی ختم شود مقاومت اسلامی قوه بیشتری گرفته و نابودی رژیم غاصب صهیونیستی زودتر اتفاق می‌افتد.

وی با بیان اینکه حقی که از کشته‌شده‌های فاجعه منا در کشورهای دیگر از بین رفت نتیجه عدم اتحاد مسلمین است گفت: همان‌طور که ولی‌فقیه مثل نخ تسبیح همه آحاد جامعه را به مجموعه‌ای منسجم تبدیل  و در مسیر موردنظر به حرکت درمی‌آورد، وحدت اسلامی نیز  چنین نقشی دارد.

امام جمعه کرج خاطر  در بخش دیگری از سخنان خود به ۱۳ آبان روز دانش آموز اشاره و افزود: هشتم آبان سالگشت شهادت دانش‏ آموز بسیجی، محمدحسین فهمیده این فرزند انقلاب که باایمانی عمیق و بینشی دقیق، وظیفه خودش را در آن مقطع در جنگ با دشمن به‌خوبی فهمید و  با اقدام به موقع و با شهادتش به همه درس شجاعت و مقاومت تا رسیدن به اهداف بلند را داد.

حسینی همدانی ادامه داد:  این روز از چنان اهمیتی برخوردار است که به‌عنوان روز نوجوان و روز بسیج دانش‌آموزی نامیده شد، تا دانش آموزان و نوجوانان از رشادت و حماسه  وی الگو بگیرند.

نماینده ولی فقیه در البرز خاطر نشان کرد: می‌بینیم که آوازه حماسه بزرگ این شهید از داخل کشور به دیگر کشورهای اسلامی مثل لبنان و فلسطین هم رسید و در آنجا نیز موجی از خیزش جوانان مقاومت در برابر حملات رژیم صهیونیستی را به وجود آورد.

حسینی همدانی افزود:  آموزش‌وپرورش باید با الگو قراردادن روحیه جهادی این شهید برای گام‌های بلندی که دانش آموزان کشور در عرصه‌های رقابتی علمی در سطح بین‌المللی می‌توانند بردارند و افتخارآفرینی کنند استفاده کند.

وی ادامه داد: همچنین امروز که در جنگ نرم دشمن با انواع طرح  های خبیثانه علیه نظام و ارزش‌های آن قرارگرفته‌ایم لازم است در توانمندسازی فکری و فرهنگی عزیزانمان تلاش بیشتری داشته باشیم و زمینه حضور فعال نوجوانان و دانش آموزان را در عرصه‌های فرهنگی، علمی، اجتماعی بیش‌ازپیش فراهم کنیم.

امام جمعه کرج با بیان اینکه توجه دقیق به این نیروهای ارزشمند آینده ایران اسلامی را رقم می‌زند خاطر نشان کرد: نمونه امروزی توجه به این باور، رونمایی از سامانه پدافند هوایی باور ۳۷۳ هست که این باور را به ما داد که اتکاء به دانش بومی و استفاده از دانشمندان جوان کشور می‌تواند همه آرزوهای ایران اسلامی را به انجام برساند.

حسینی همدانی گفت: رزمایش مدافع آسمان ولایت ۹۹  بار دیگر درست در زمان رجزخوانی‌های آمریکا و دوستانش، اقتدار نظامی ایران را به رخ استکبار کشید و خواب دشمنان نظام اسلامی را پریشان کرد.

خطیب جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه عده‌ای با بی‌اعتنایی به مقررات و بی‌توجهی تمام، جان مردم را به خطر انداخته‌اند افزود: شب گذشته به این دلیل که  فقط اکتفا به انبوه گزارشات مردمی و تماس‌ها نکرده باشم از سطح شهر در ساعات پایانی شب  بازدید کردم ،گذشته از تجاهر و تظاهر به فساد و برخی امور خلاف شئون که جای تأمل و رسیدگی عاجل مسوولان را دارد، عده‌ای با بی‌اعتنائی به مقررات و بی‌توجهی تمام، جان مردم را به خطر انداخته‌اند و متأسفانه نظارتی هم مشاهده نشده است.

حسینی همدانی افزود: تجلی این مساله در دوران دفاع مقدس که دشمن حمله کرده و تمام کشور درگیر بود، اما برخی از ساکنان برخی از  شهرها  اهمیت نمی‌دادند و نفهمیدند کی جنگ شروع و کی تمام و حتی قوانین را رعایت نمی‌کردند.

امام جمعه کرج ادامه داد: امروز نیز در این جنگ ویروسی که همه مردم درگیر هستند و تیم پزشکی استان شبانه‌روز و خستگی‌ناپذیر در سنگر سلامت مردم جهاد  و شهید می‌دهند معنا ندارد اجازه جولان به عده‌ای منفعت‌طلب داده شود.

حسینی همدانی خاطر نشان کرد: رستوران‌ها و جگرکی‌ها و قلیان  سراها بدون رعایت دستورات باز بودند، مگر بنا نبود فقط بیرون برها  کار کنند؟ پس چرا در سالن‌ها جمعیت نشسته بود؟ دستگاه‌های متولی اجراء چکار می‌کنند؟ ناظران کجا هستند؟ اگر نمی‌توانید اداره کنید اعلام کنید تابنده اعلام کنم خود مردم و نیروهای جهادی و دغدغه  مند کنترل این امور را به دست گرفته و برای حفظ سلامت مردم اقدام کنند.

وی ادامه داد: اطلاعیه دادن که کار را درست نمی‌کند. وقتی اطلاعیه اول را دادید و عمل نشد و ضعیف بود باید روش را عوض کنید.

حسینی همدانی افزود: اگر در اجرای دستور قاطع نباشیم، آن دستگاه و مسوولی که خوب اجراء کرده و یا مأموری که وظیفه‌اش را درست انجام داده دیگر دیده نمی‌شود و حقش ضایع می‌شود.

وی با بیان اینکه اسم دستگاهی را نمی برم و امیدوارم که مجبور نشم اسم، از اشخاص و یا دستگاه‌هایی که جان مردم برایشان ارزش ندارد  اشاره کنم گفت: از  سوی دیگر خود مردم و کسبه به قوانین ملتزم تا مسوولان مجبور به اعمال قانون سخت‌تر نباشند.

حسینی همدانی افزود: همچنین نظر بنده راجع به مساجد و مصلاها این است که این قشر و گروه تمام و کمال  قوانین را رعایت  و  تا امروز هم همین‌طور بوده که رهبر معظم انقلاب هم تشکر فرمودند، لذا اگر مساجد و مصلاها باز باشند و تکالیف دینی را با رعایت دقیق مقررات از آنان بخواهید به طور قطع  تمکین می‌کنند و ضرری هم به وجود نمی‌آید.

وی ادامه داد:  اما اینکه بگوئید مساجد و مصلاها تعطیل است این حرف درستی نیست چرا که اینهاغ تعطیل‌بردار نیستند البته در مقاطعی جماعت و اجتماع  را می توان تعطیل کرد اما عملکردهای دیگر مساجد را که کمک‌های مؤمنانه در محلات با محوریت مساجد و همراهی امام و بسیج انجام می‌شود و ده‌ها خدمت دیگر را که نمی توان تعطیل کرد.

امام جمعه کرج افزود: به همین منظور هیچ مسجدی حتی زمانی که نماز جماعت اقامه نمی‌شود تعطیل نیست، همیشه در بحران‌ها و سختی‌ها جایی که مأمن بوده و آرامش‌بخش، مساجد  بوده لذا باید به حداقل آها  اکتفا اما تعطیل نباید کرد.

نماینده ولی فقیه در البرز در ادامه به علمکرد شهرداری و شورای شهر اشاره و خاطر نشان کرد: مطلب دیگر در خصوص حجم فراوانی از اعتراضات و ناراحتی‌هایی است که مردم از بدعمل کردن شوراهای شهر و شهرداری‌ها دارند که در بعض مناطق استان تخلفات فراوانی انجام می‌شود.

حسینی همدانی گفت: در هفته های آینده موارد و ملاک هایی  که لازم است تا مردم برای برون‌رفت از مشکلات فعلی در انتخاب افراد در انتخابات آینده شوراها رعایت کنند را بیان خواهم کرد.

ایام فرخنده و پر سرور ربیع  المولود است و ما در محدودیت برقرار کردن مجالس به خاطر ویروس کرونا هستیم. سی‌وپنج هفته نماز جمعه برگزار نشده و قسمت اعظم جماعات مذهبی تعطیل و فضای معنوی کشور مواجه با کمبودهای جدی شده است. از خدای تعالی طلب می‌کنیم این ابتلا را از سر اهل ایمان در سراسر عالم مرتفع بگرداند. چند جمله مکتوب جایگزین خطبه عرض می‌کنم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha