فرماندار هشترود بر ایجاد صنایع تبدیلی در پایاب سد سهند تاکید کرد

مراغه - ایرنا - فرماندار هشترود بر ایجاد صنایع تبدیلی در پایاب سد سهند تاکید کرد و گفت: تکمیل چرخه تولید محصولات کشاورزی و ایجاد صنایع تبدیلی در پایاب این سد به اشتغال و رونق اقتصاد منطقه کمک می‌کند.

به گزارش ایرنا، امین امینیان روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: فاز نخست پایاب این سد و ایستگاه‌های پمپاژ مربوطه تا پایان سال بهره برداری و برای کشت بهاره آماده خواهد شد.
وی با بیان اینکه هیچ مانعی در اجرای این طرح نداریم گفت: تعلل در اجرای این طرح قابل قبول نبوده و پذیرفته نیست و تاخیر در بهره برداری این طرح موجب بی اعتماد شدن کشاورزان و تعویق وام های آنها می شود.


امینیان همچنین از کشاورزان خواست تا از تولید تک محصولی گندم در مزارع پایاب خودداری کنند و به کشت و تولید محصولات جدید و بروز و سوداورروی بیاورند.
وی با بیان اینکه برای ۲ هزار و ۷۵۰ هکتار پایاب فاز یک سد سهند نزدیک ۱۰۰ میلیارد تومان هزینه شده تا برای کشت ۱۴۰۰ آماده شود افزود: پست برق ۶۳ کیلو واتی این پایاب نیز با هزینه ۱۵ میلیارد تومان تا پایان امسال احداث خواهد شد.

سد خاکی سهند هشترود با حجم مفید ۱۳۵ میلیون متر مکعب بر روی رودخانه قرانقو از سرشاخه های رودخانه قزل اوزن و در ۱۳۰ کیلومتری تبریز و ۳۵ کیلومتری شهرستان هشترود با اهداف تأمین آب شرب و صنعت منطقه، کنترل سیلاب و توسعه کشاورزی احداث شده و از سال ۱۳۸۵ در حال بهره برداری است.  
اراضی طرح و توسعه شبکه پایاب سد سهند هشترود در قالب پنج واحد عمرانی به وسعت ۷۵۰۰ هکتار در دو طرف جاده هشترود - مراغه و در مجاورت رودخانه قرانقو واقع شده است.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =