مدرس فدراسیون: دوره‌های آموزشی غیرحضوری مربیان فوتبال پیگیری شود

یزد- ایرنا - مدرس فدراسیون فوتبال ایران گفت: ارتقای سطح علمی مربیان و تمامی دست‌اندرکاران این رشته از اهمیت زیادی در دوران کرونا برخوردار است و باید با بهره‌گیری از فضای مجازی و کلاس آنلاین پیگیری شود.

 جمال دهقانی عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه نباید شیوع کرونا موجب تعطیلی دوره‌های آمورشی شود افزود: هم‌اکنون امکانات بسیار خوبی برای برپایی کلاس‌های غیرحضوری با همکاری مدرسان مجرب وجود دارد که نباید به سادگی از دانش روز گذشت .

وی اظهار کرد: اگر در خلاء موجود که زمینه برگزاری دوره‌های آموزشی برای ارتقای مربیان و  عوامل رشته فوتبال برای پیشگیری از کرونا وجود ندارد باید هیات‌های فوتبال و باشگاه‌ها از فرصت بنحو مناسب برای تداوم دوره‌های علمی و دانش‌افزایی استفاده کنند تا در آینده متضرر نشویم.

این مدرس یزدی فدراسیون فوتبال تصریح کرد: راه توسعه همه جانبه فوتبال در گرو برگزاری مستمر دوره‌های علمی بر اساس آخرین مقررات است که اگر از فضای مجازی و دانش روز برای برپایی آنها استفاده نشود ایران در آینده از رقبای مدعی خود در آسیا عقب می‌ماند.

دهقانی به اهمیت برگزاری دوره‌های آموزشی برای بازیکنان و انجام مسابقات برخی لیگ‌ها با رعایت و نظارت دقیق بهداشتی به خصوص در پایه و رده‌های نونهالان، نوجوانان و جوانان اشاره کرد که باید برای انجام آن تمهیدات لازم توسط مسوولان اندیشه شود و شاهد تعالی فوتبال باشیم .

استان یزد ۱۵۰ مربی فوتبال دارد و ۳۰ تیم در لیگ‌های فوتبال، فوتسال و فوتبال‌ساحلی کشور بازی می‌کنند.

استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، ۴۵ هیات ورزشی و ۶۵هزار ورزشکار سازماندهی شده دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =