پیش‌بینی آلمانی‌ها در مورد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا

تهران- ایرنا- اکثریت مردم آلمان پیش‌بینی می‌کنند در انتخابات ریاست‌جمهوری سه شنبه آینده آمریکا، «جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها بر رئیس‌جمهوری کنونی این کشور پیروز شود.

به گزارش روز جمعه ایرنا، طبق یک نظرسنجی اکثر مردم آلمان «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا را لایق کسب عنوان ریاست جمهوری بعدی ایالات متحده می دانند و به پیروزی او امیدوارند.

همانطور که نظرسنجی شبکه دوم تلویزیون آلمان (ZDF) در روز جمعه نشان داد، بسیاری از آلمانی ها تردید دارند که دونالد ترامپ بتواند در انتخابات پیروز شود.

بر این اساس ۵۶ درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجی ها انتظار دارند بایدن را در کاخ سفید ببینند، در حالی که ۳۵ درصد از آنها رئیس جمهور فعلی ترامپ را پیروز انتخابات می دانند. در همین حال ۸۹ درصد آلمانی ها طرفدار بایدن بوده و خواهان پیروزی او در انتخابات هستند.

در نظر سنجی شبکه زد. د. اف. که با همکاری گروه تحقیقاتی مانهایم واهلن انجام شده است، ۱۲۹۷ شهروند آلمانی در مناطق مختلف این کشور به طور تصادفی از ۲۰ تا ۲۲ اکتبر (۲۹ مهر تا یکم آبان) مصاحبه کردند.

انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در حالی یک هفته و نیم دیگر برگزار می شود که بایدن هم در نظرسنجی های ملی و هم در نظرسنجی های ایالت های جداگانه از ترامپ پیش است. هر چند نتایج این نظرسنجی به طور قطعی وضعیت واقعی انتخابات ریاست جمهوری را تا روز رای گیری در سوم نوامبر (۱۳ آبان) مشخص نمی کند.

در آخرین مناظره انتخاباتی دو رقیب اصلی ریاست جمهوری آمریکا که شامگاه پنجشنبه (اول آبان ماه) در «نشویل» ایالت تنسی برگزار شد، سوالات مجری درباره بحران شیوع کرونا در آمریکا و موضوع های مرتبط با امنیت ملی و سیاست خارجی بود.

در این مناظره جو بایدن نامزد حزب دموکرات و دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوریخواه برای آخرین بار رو در روی هم قرار گرفتند تا در مدت ۹۰ دقیقه به سوالات مربوط به ۶ موضوع پاسخ دهند و همدیگر را به چالش بکشند. با این حال نتایج نظرسنجی ها پس از این رویارویی تلویزیونی نشان می دهد که مناظره شب گذشته تاثیر بنیادی و چندانی بر روی مخاطبان و رای دهندگان آمریکایی نداشته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =