کاهش آثار تحریم‌ها با حمایت از تولیدات ملی میسر خواهد شد

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: برای کاهش آثار تحریم‌ها، حمایت از تولیدات ملی و کالاهای ساخت داخل باید در دستور کار جدی قرار گیرد.

آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز جمعه اظهار داشت: برپایی نماز جمعه تنها با دستور خداوند متعال به جا آورده می‌شود چرا که این نماز فضای مناسبی را برای بیان مسایل دینی، سیاسی، اجتماعی، عدالت، انسانیت، رافت، عطوفت، هدایت و ارشاد در جامعه ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه پیامبر گرامی اسلام (ص) و قرآن کریم برای ارشاد و هدایت بندگان است، افزود: خداوند درباره قرآن می‌فرماید تمام این کتاب برای هدایت است و هر آیه آن راه را از بی‌راهه به ما نشان می‌دهد، چراغ راه زندگی ما بوده و هرآنچه انسان به آن نیازمند می‌باشد در این کتاب آسمانی بیان شده است.
 
امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه خداوند به پیامبر گرامی اسلام (ص) فرمود به مردم بگو من فرستاده‌ای از سوی خدا برای هدایت شما فرستادم، تاکید کرد: خداوند، پیامبر اسلام را که رحمت العالمین است را فقط برای عصر و زمان خودش نفرستاد بلکه ایشان هدایت‌گر تمام انسان‌ها، از ابتدا تا پایان جهان هستند.

آیت‌الله عابدینی ادامه داد: در دوران انقلاب، ما با عمل به یک آیه قرآن کریم که خداوند در آن فرموده بود مومنان نباید تحت تسلط مشرکان و دشمنان اسلام باشند، توانستیم انقلاب کنیم. 
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: امروز متاسفانه سلطه اقتصادی دشمنان برروی کشورمان وجود دارد و ما را در حوزه‌های مختلف تحریم کرده‌اند اما مردم باید ضمن حمایت از تولید ملی و ایجاد جهش در حوزه تولید بتوانند این سلطه اقتصادی و تحریم‌ها را کمرنگ‌تر کنند.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: از سیره پیامبر گرامی اسلام (ص) می‌آموزیم که مومنان باید نسبت به هم رئوف و دلسوز بوده و همزیستی مهربانانه داشته باشند و کینه و خشم را برای دشمنان اسلام اعمال کنند. 
 
وی به سالروز تصویب قانون کاپیتولاسیون در دوران پهلوی اشاره کرد و گفت: این قانون در حقیقت یک نوع بردگی بود و تفسیر آن نیز این بود که اگر یک آمریکایی در ایران هر جنایتی انجام دهد و بزرگترین شخصیت‌های کشور را از بین ببرد، احدی حق محاکمه آنها در ایران را ندارد بلکه باید به کشور خود بازگردد و محاکمه شود.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: غربی‌ها با تصویب این قانون، عزت و کرامت ما را لگدمال کرده بودند و امام (ره) این حقیقت را خوب متوجه شدند و با بصیرت خود فریاد زدند و مردم را آگاه کردند و اجازه تصویب این طرح را ندادند. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =