جوان‌ترین یاغی، شماره هفت را می‌پوشد/ رنگ آبی برای قرمزها خوش‌یمن نیست

تهران- ایرنا- محمد نادری به هفتمین بازیکنی تبدیل شد که مستقیما از پرسپولیس به استقلال می‌رود.

به گزارش ایرنا، سرانجام محمد نادری تصمیم خود را گرفت و به جدیدترین یاغی فوتبال ایران تبدیل شد. واژه‌ای سنگین که سال‌هاست به بازیکنانی که مستقیما بین ۲ باشگاه بزرگ پایتخت جابه‌جا می‌شوند اطلاق می‌گردد. به حدی عوض کردن پیراهن بین این ۲ تیم برای هواداران مهم است که به بازیکنانی که چنین فعلی را انجام می‌دهد یاغی می‌گویند و حالا محمد نادری جدیدترین کسی است که باید احتمالا تا سال‌ها آن را به دوش بکشد.

اما این بازیکن ۲۴ ساله اولین نفری نیست که از پرسپولیس به استقلال می‌رود. او بعد از علی علیزاده، مهدی هاشمی‌نسب، هوارملامحمد، محمد قاضی و گادوین منشا، به هفتمین نفری تبدیل شده که برای اولین بار بین این ۲ تیم به صورت مستقیم جا به جا شده و از تیم قرمزپوش به تیم آبی‌پوش پیوسته است. البته نادری صاحب یک رکورد شد. او به جوان‌ترین یاغی در این زمینه تبدیل شد چرا که ۶ نفر قبلی حداقل ۲۵ و حداکثر ۳۱ سال سن داشتند. در ادامه نگاهی به سرنوشت ۶ نفر قبلی می‌اندازیم.

مهدی هاشمی نسب(۲۷ سال): سه سال پرسپولیس/ سه سال استقلال

جنجالی‌ترین انتقال بین این ۲ باشگاه بدون شک همین بود. هاشمی‌نسب در پرسپولیس یک ستاره محبوب و بی بدیل بود که در دربی‌ها همیشه گربه سیاه استقلال به شمار می‌رفت. با این وجود اختلاف هاشمی‌نسب با علی پروین و مسوولان باشگاه منجر به یک انتقال گرانقیمت شد. او به استقلال رفت و در اولین رویارویی با پرسپولیس گل زد و از حال رفت. با این وجود این مدافع بااستعداد نتوانست در استقلال، فروغ دوران حضورش در پرسپولیس را داشته باشد.

علی انصاریان (۲۹ ساله): هفت سال پرسپولیس/ یک سال استقلال

همزمان با رفتن علیرضا واحدی نیکبخت از استقلال به پرسپولیس، علی انصاریان هم دیگر جابه‌جایی غیرمنتظره را رقم زد و از پرسپولیس به استقلال آمد. انصاریان در یک سال حضورش در استقلال نتوانست عملکرد مناسبی داشته باشد. او به وضوح نشان داد که قلبا دوست نداشته این انتقال صورت بگیرد اما اختلافات شخصی‌اش با مسوولان باشگاه در آن وقت باعث شد تا دست به چنین کاری بزند. این بازیکن بازنشسته بعد از استقلال بارها تیم عوض کرد و هیچوقت به آن فوتبالیست مطمئن سابق تبدیل نشد.

علی علیزاده(۲۵ ساله): یک سال پرسپولیس/ سه سال استقلال:

علیزاده در فصل اول حضورش در پرسپولیس اوضاع چندان بدی نداشت. پرتاب‌های اوت بلند او زبانزد خاص و عام بود اما جایگاه او در تیم سرخپوش تهرانی مورد انتظارش نبود و راهی استقلال شد. علیزاده در استقلال همواره مورد انتقاد هواداران این تیم بود و با وجود اینکه چند بار با پرتاب‌هایش مسبب به ثمر رسیدن گل برای این تیم شده بود و حتی یک گل در شهرآورد هم برایشان زد اما هیچوقت نتوانست به محبوبیتی برسد. علیزاده در یکی از دربی‌ها پنالتی عجیبی را انجام داد و برد استقلال را با تساوی در دقیقه آخر عوض کرد.

هوارملامحمد (۳۱ ساله): یک سال پرسپولیس/ حدود یک سال استقلال

گل معروف کریم باقری به استقلال که به تساوی‌های متوالی پایان داد روی پاس همین بازیکن عراقی زده شد. هوار در مدت حضورش در پرسپولیس عملکرد خوبی داشت و در ۱۷ بازی ۹ گل زد ولی تصمیم گرفت به تیم رقیب بپیوندد. او در استقلال هم نمایش چندان بدی نداشت اما نتوانست مانند حضور در پرسپولیس خوش بدرخشد. هوار چند ماه بعد استقلال را ترک کرد و بعد از مدتی حضور در ذوب‌آهن، برای همیشه فوتبال ایران را ترک کرد.

محمد قاضی(۲۹ ساله): یک سال پرسپولیس/ یک سال استقلال

در پرسپولیس جواب نداد و نتوانست انتظارها را برآورده کند. او یکی از بی‌سروصداترین انتقال‌های ممکن را انجام داد و از پرسپولیس به استقلال رفت. محمد قاضی تبدیل به یک استثنا شد. در استقلال اوج گرفت و گل‌های حساسی را برای این تیم به ثمر رساند ولی در پایان نیم‌فصل اول به دلیل مسائل مالی این تیم را ترک کرد و دوران حضورش در جمع آبی‌پوشان به درازا نینجامید.

گادوین منشا(۳۰ ساله):۲ سال/ کمتر از یک سال

پیش از محمد نادری، گادوین منشا آخرین بازیکنی بود که بین این ۲ تیم جابه‌جا شده بود. منشا توسط برانکو در لیست مازاد قرار گرفت که باعث تعجب همگان شد. با این وجود او هم شوک بعدی را به همه وارد کرد و در انتقالی عجیب به استقلال پیوست. منشا در استقلال ۱۹ بازی انجام داد و فقط یک گل به فولاد زد. او بعد از دورانی پرانتقاد از استقلال رفت و چندی پیش مدتی برای گل‌گهر سیرجان بازی کرد.

محمد نادری(۲۴ ساله): ۲ سال پرسپولیس/ حضور در استقلال؟

حال باید دید محمد نادری چه عملکردی در استقلال خواهد داشت. او در پرسپولیس بازیکن مستعد و خوبی بود اما در این اواخر با توجه به مصدومیتی که برایش به وجود آمد از ترکیب اصلی دور مانده بود و سعید آقایی به عنوان خرید جدید تیم، در لیگ قهرمانان آسیا خوش درخشید و جایش را در ترکیب اصلی ثابت کرد. همین مساله و همچنین مشکلات مالی بین نادری و باشگاه باعث شد تا این بازیکن در انتقالی سورپرایزکننده سر از استقلال دربیاورد. نادری مانند بازیکنانی چون هاشمی‌نسب و یا انصاریان برای هواداران پرسپولیس محبوب نبود اما ار طرفی با توجه به پتانسیل و همچنین سن و سالی که دارد می تواند خرید خوب و مفیدی برای استقلال باشد. او به دنبال این است تا بعد از محمد قاضی به دومین بازیکنی تبدیل شود که انتقال از پرسپولیس به استقلال، به فوتبالش ضربه نمی‌زند و باعث پیشرفتش می‌شود. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =