سه خبر گوناگون از استان یزد

یزد _ ایرنا_رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با بیان اینکه تست برخی فرایندها در سامانه یکپارچه نظام مهندسی"سینا" با موفقیت انجام شده است، گفت: فاز اول این سامانه بزودی رونمایی خواهد شد.

علی اصغر زحمتکش در هشتاد و هشتمین نشست هیات مدیره این سازمان با بیان اینکه برنامه ریزی برای ایجاد سامانه سینا از اوایل دوره هشتم هیات مدیره انجام شده است اظهار داشت: این سامانه تمامی فرایند های سازمان را به صورت متمرکز در اختیار اعضا و مراجعه کنندگان قرار می دهد.
وی با بیان اینکه تمامی فرایندهای سازمان بررسی و بهینه سازی شده است، تاکید کرد: بالغ بر ۲ ماه است که این سامانه توسط شرکت مشاور وارد فاز عملیاتی شده و تا کنون سه فرایند ثبت نام، تمدید و ارتقا پروانه اشتغال بر این بستر پیاده سازی شده است.
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد
 با اشاره به اینکه در شش ماهه اول سال جاری بالغ بر ۳۴۰ هزار مترمربع شناسنامه فنی و ملکی توسط سازمان نظام مهندسی صادر شده است، خاطرنشان کرد: این شناسنامه سند هویتی و یکی از الزمات مقررات ملی ساختمان است.
*** 

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد از فراهم شدن امکان ثبت نام مدرسین حق التدریسی دانشگاه ها برای دریافت بسته هدیه اینترنت رایگان و تمدید مهلت ثبت‌نام اساتید دانشگاه تا ۱۰ آبان ماه خبر داد.   

 محمدرضا پاکدل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات این استان با اعلام این خبر گفت: با درخواست جامعه دانشگاهی و اقدام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدرسین حق التدریسی دانشگاه ها که در لیست اعلامی وزارت علوم تحقیقات و فناوری باشند نیز می توانند برای دریافت بسته اینترنت رایگان ۱۲۰ گیگا بایتی تا ۱۰ آبان ماه به سامانه ICTGifts.ir مراجعه کنند. 

وی با اشاره به تمدید مهلت ثبت‌نام اینترنت رایگان اساتید دانشگاه ها تا ۱۰ آبان ماه ادامه داد: اساتیدی که تا کنون اقدام نکرده اند، برای دریافت بسته اینترنت رایگان می‌توانند به سامانه ICTGifts.ir مراجعه کرده و پس از ثبت‌نام خود در زمان مقرر از دریافت بسته اینترنت رایگان برای آموزش مجازی بهره‌مند شوند.  

***

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در پیامی به مناسبت روز آمار آورده:در هر نظام توسعه یافته ای، آمار و اطلاعات مبنای تصمیم گیری و برنامه ریزی قرار می گیرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در بخشی از پیام سید مجتبی حسینی پور آمده: تلاش برای نیل به نظام آماری کارآمد و سیاست گذاری آینده نگرانه مبتنی بر آن، یکی از مهمترین شاخص های توسعه یافتگی به شمار رفته و نقش اساسی در توسعه همه جانبه و پایدار کشور خواهد داشت.

وی در این پیام افزوده:با توجه به لزوم برنامه ریزی در راستای اطلاع رسانی و آگاهی عموم مردم در خصوص اهمیت و جایگاه آمار و ضرورت تبیین رویکرد جدید نظام آماری کشور به سمت مدرن سازی نظام آماری و استفاده از داده ها و ثبت های اداری در تولید آمارهای رسمی ، شعار روز آمار و برنامه ریزی" ورود به قرن جدید با حکمرانی داده ها در نظام آماری نوین" مصوب شده  است.

"بی تردید نهادینه سازی نظام آماری مدرن و ثبتی مبنا، ارتقای آگاهی و سواد آماری، فرهنگ سازی آماری از طریق رسانه، پیوند آمار و برنامه ریزی، اعتمادسازی و اجرای پژوهش های کاربردی از جمله مهمترین سیاست هایی است که ضروری است در این راستا مد نظر قرار گیرد."

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =