۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۷
کد خبرنگار: 2154
کد خبر: 84086009
۰ نفر

برچسب‌ها

مصر از حضور نظامی ترکیه در سوریه انتقاد کرد

تهران – ایرنا - « سامح شکری » وزیر خارجه مصر در نشست فوق العاده هیات دولت با انتقاد از حضور نظامی ترکیه در سوریه گفت : این حضور نه تنها تهدیدی برای سوریه به شمار می رود، بلکه به شدت به تمام منطقه ضرر می زند.

به گزارش روز جمعه تارنمای روزنامه مصری " الاهرام" ، شکری با ابراز نگرانی عمیق از ادامه " دخالت های ویرانگر برخی از طرف های منطقه ای در سوریه " تاکید کرد : نباید با طرح های شعله ور کننده آتش تندروی و افراط گرایی و با پدیده انتقال جنگجویان تروریست خارجی با سهل انگاری برخورد کرد.

وی اعلام کرد: مصر از تلاش های شکل گرفته برای تقویت عملکرد کمیته قانون اساسی در سوریه جهت دستیابی به اهداف موردنظر و پیشبرد فرآیند سیاسی سوریه در تمامی ابعاد آن پشتیبانی می کند.

وزیر خارجه مصر تاکید کرد: قاهره مخالف اتخاذ هر گونه اقدام در جهت ایجاد تغییر اجباری در ساختار جمعیتی سوریه است.

شکری خواستار مشارکت تمامی گروه های مخالف در فرآیند تصمیم گیری در سوریه شد به گونه ای که این مشارکت بتواند در دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر برای بحران سوریه نقش داشته باشد.

وزیر خارجه مصر ابراز داشت : راه حل یاد شده می تواند به بحران تقریبا ده ساله سوریه پایان داده و به خواست مردم این کشور مبنی بر داشتن یک آینده با ثبات تر تحقق ببخشد.

روابط مصر و ترکیه از هنگام سقوط دولت محمد مرسی و روی کار آمدن ژنرال السیسی  در سال ۲۰۱۳ همچنان پرتنش بوده است و اخیرا نیز بر سر لیبی تا پای جنگ هم پیش رفتند.

مصری ها در لیبی از ژنرال حفتر و ترکیه ای ها از فائز از السراج رئیس دولت الوفاق حمایت می کنند.

طرف های درگیر در لیبی ، امروز جمعه سرانجام پس از ۵ روز مذاکره در مقر سازمان ملل در ژنو، قرارداد آتش بس امضا کردند.

۱۴۸۷

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =