کیفیت هوای اراک ناسالم است

اراک - ایرنا - مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی گفت: کیفیت هوای اراک روز جمعه برای نهمین روز متوالی در شرایط ناسالم و هشدار قرار دارد.

«رضا میرزایی» در گفت و گو با ایرنا افزود: بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوای شهر اراک، شاخص کیفیت هوای اراک در صبح امروز به ۱۲۳ رسید که بیانگر هوای ناسالم برای گروه‌های سنی حساس است.

وی بیان کرد: آلاینده اصلی ذرات معلق با قطر کمتر از ۲ و نیم میکرون است و بالاترین شاخص آلودگی در ایستگاه شریعتی واقع در بلوار میرزای شیرازی ثبت شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی ادامه داد: براساس پیش‌بینی‌های هواشناسی استان مرکزی، تداوم سکون نسبی هوا و کیفیت هوای ناسالم تا روز یکشنبه هفته آتی همچنان ادامه دارد.

میرزایی گفت: نظر به تداوم آلودگی از چند روز گذشته و تشدید شیوع بیماری کرونا و امکان اثرات زیانبار همزمان این ۲ عامل، مردم از هرگونه رفت آمد در محیط‌های شلوغ و پر رفت و آمد خودداری کنند.
وی گفت: توصیه می‌شود تمام بیماران قلبی و ریوی، سالمندان، زنان باردار و کودکان از حضور در فضای باز بپرهیزند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اضافه کرد: دقت در هنگام سوخت‌گیری در جایگاه‌ها و جلوگیری از سر ریز شدن بنزین و سایر سوخت‌ها و خودداری از انجام هرگونه فعالیت که منجر به افزایش آلودگی هوا شود مانند روشن کردن آتش در معابر، سوزاندن لاستیک، عملیات قیرکاری و عمرانی از دیگر نکاتی است که باید در این روزها مورد توجه قرار گیرد.

اراک یکی از هشت کلانشهر آلوده کشور است که از ابتدای امسال تاکنون ۲۳ روز ناسالم را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =