تمهیدات برای جلوگیری از درگیری های مسلحانه در کهگیلویه و بویراحمد اندیشیده شود 

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج با اشاره به درگیری مسلحانه چند روز گذشته در شهرستان بهمئی و کشته و مجروح شدن چندین نفر، گفت: تمهیدات لازم برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی در این استان در آینده اندیشیده شود. 

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام و المسلمین سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته یاسوج اظهار داشت: معتمدان محلی، ریش سفیدان و مسؤولان امنیتی، انتظامی و قضایی کهگیلویه و  بویراحمد برای رفع این معضل اجتماعی و فرهنگی هر چه زودتر وارد میدان عمل شوند. 

وی افزود: رفع چنین معضلی در کهگیلویه و بویراحمد مستلزم کار فرهنگی بیشتر، برخورد قاطع با مسببان و جمع آوری اسلحه های موجود در دست عده ای از مردم استان است. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: درگیری های مسلحانه در کهگیلویه و بویراحمد زیبنده این استان نبوده و بیانگر تعصب بی جا، حماقت و جهالت است.    

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: اینگونه اقدام ها شرم آور بوده و چهره کهگیلویه و بویراحمد را بین مردم دیگر نقاط کشور بد و نازیبا نشان می دهد.    

وی به چهارم آبان ماه سالروز اعتراض و افشاگری امام خمینی (ره) علیه پذیرش کاپیتولاسیون در سال ۱۳۴۳ اشاره کرد و ابراز داشت: این قانون ننگین و ذلت آور بود اما بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران با  قیام خود اجازه تصویب و اجرای آن را نداد. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: رژیم پهلوی نوکر حلقه به گوش استکبار جهانی بود و کشور نیز در ابعاد مختلف مستعمره شرق و غرب محسوب می شد. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی اظهار داشت: این در حالی است که ملت ایران امروزه در پرتو نظام و انقلاب در دنیا قدرت، عزت و عظمت داشته و توانسته اند هیمنه پوشالی آمریکا را بشکنند. 

وی افزود: ایران اسلامی به لطف الهی از تمامی مشکلاتی که استکبار جهانی برای آن ایجاد کرده با موفقیت عبور می کند و نتیجه آن نیز عزت هر چه بیشتر ملت ایران و ذلت دشمنان است. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج ۱۲ ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) به روایت اهل سنت و آغاز هفته وحدت را تبریک گفت و بیان کرد: اهل تشیع و تسنن مشترکات دینی متعددی دارند و نباید کوچکترین اختلاف و تفرقه ای بین آنان باشد. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی عنوان کرد: دشمنان با هدف کاهش قدرت مسلمانان درصدد اختلاف افکنی بین آنان هستند و باید بیش از پیش هوشیار و مراقب بود. 

وی ابراز داشت: ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول هر سال به عنوان هفته وحدت نامگذاری شده که فرصتی مناسب برای مقابله با انواع توطئه های شوم دشمنان علیه مسلمانان است. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: بیماری کرونا در برخی مناطق این استان به وضعیت قرمز رسیده و مردم باید نکات بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را بیشتر رعایت  کنند و از حضور در تجمعات عروسی و ترحیم نیز بپرهیزند. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی اظهار داشت: گشت هایی متشکل از دانشگاه علوم پزشکی، نیروی انتظامی و دادگستری برای دادن تذکر و برخورد با افرادی که در کهگیلویه و بویراحمد مسائل بهداشتی  و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمی کنند به زودی تشکیل و فعال شود. 

وی افزود: علاوه بر آن نیز باید جریمه های سنگین و بازدارنده برای اینگونه افراد در کهگیلویه و بویراحمد اعمال شود. 

حجت الاسلام و المسلمین حسینی با اشاره به هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت حضرت مهدی (عج)، بیان کرد: دوازدهمین امام شیعیان در سن پنج سالگی به مقام  امامت رسید و پس از ظهور نیز طاغوتیان را سرنگون و حکومت عدل الهی را در سرتاسر دنیا برقرار خواهد کرد. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =