پیکر تهیه‌کننده مجموعه «مختار» فردا به خاک سپرده می‌شود

تهران- ایرنا- پیکر زنده‌یاد محمود فلاح، تهیه‌کننده مجموعه «مختارنامه» که بعد از تحمل دوره‌ای بیماری شامگاه پنجشنبه (اول آبان) درگذشت، فردا (شنبه، ۳ آبان) به خاک سپرده می‌شود.

به گزارش روز جمعه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سیما، خاکسپاری پیکر مرحوم فلاح فردا ساعت ۱۰ صبح و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا و با توجه به شرایط ویژه کرونایی برای رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و پیشگیری از شیوع بیماری، فقط با حضور خانواده و بستگان درجه یک آن مرحوم برگزار خواهد شد.
سازمان صداوسیما و دختر زنده یاد فلاح ضمن قدردانی از ابراز همدردی و محبت مردم شریف، همکاران و هنرمندان و هنردوستان اعلام کردند پس از شکست کرونا، مراسم یادبود و بزرگداشتی در شأن این چهره ماندگار صداوسیما برگزار و اطلاع رسانی خواهد شد.

 محمود فلاح تهیه کننده باسابقه تلویزیون و سریال هایی چون مختارنامه،تفنگ سرپر و مدیرکل اسبق تولید صداوسیما بود. وی از حدود دو هفته قبل به دلیل عارضه ریوی در بخش مراقبت های ویژه یکی از بیمارستان های تهران بستری شده بود.
محمود فلاح، ۷۵ سال پیش در سبزوار به دنیا آمد. او ۲۴ شهریور ۱۳۴۷ با مدرک فوق دیپلم برق به جمع کارمندان سازمان رادیو و تلویزیون پیوست. فلاح بعد از اخذ مدرک مهندسی برق و الکترونیک به عنوان تنظیم کننده واحدهای سیار و برنامه ریز رپورتاژ به کارش ادامه داد.
وی در جریان بازگشت امام خمینی (ره) به ایران و سخنرانی تاریخی در بهشت زهرا، نقشی محوری در پوشش تصویری مراسم ۱۲ بهمن ۱۳۵۷ داشت. بعد از انقلاب، محمود فلاح در بخش های مختلف سازمان صداوسیما فعالیت کرد و سال‌ها مدیرکل تولید این سازمان بود. تجهیز و اعزام ده‌ها گروه به خطوط مقدم در زمان جنگ تحمیلی از جمله کارهای اوست. فلاح در سال ۷۵ بازنشسته شد، اما به همکاری‌ با سازمان در قالب مشاور و تهیه کننده ادامه داد.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha