دشمنان جنگ فرهنگی علیه پیامبر (ص) را در دستور کار قرار داده‌اند

کرمانشاه ـ ایرنا ـ امام جمعه پاوه گفت: از روز ولادت و بعثت پیامبر (ص) بزرگوار اسلام، کافران همواره با پیامبر دشمنی داشته‌اند اما امروز با رویکرد جنگ فرهنگی به دشمنی با پیامبر (ص) برخاسته اند.

به گزارش ایرنا؛ ماموستا مُلا «قادر قادری» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته پاوه، افزود: کافران در زمان حیات پیامبر (ص) بر علیه وی دشمنی و توطئه‌ها راه انداخته‌اند و اکنون این دشمنی‌ها بیشتر از گذشته شده است.

وی با اشاره به حوادث اخیر فرانسه و کشته‌شدن یک معلم فرانسوی توسط یک فرد چچنی به دلیل اهانت به شخصیت پیامبر(ص) ادامه داد: این حرکت هر چند در دفاع از پیامبر(ص) صورت گرفت اما به دلیل آن که عاقلانه و حکیمانه نبود به اسلام ضربه زد و هجمه‌ها علیه مسلمانان و پیامبر بیشتر شد.

امام جمعه پاوه با بیان اینکه این حرکت مشکلات عدیده‌ای را برای مسلمانان و به ویژه مسلمانان فرانسوی ایجاد کرده اظهار داشت: رییس جمهور فرانسه در سخنرانی اعلام کرده که از این به بعد کاریکاتور پیامبر را در مدارس تدریس می‌کنیم و خواهیم گفت پیروان این پیامبر(ص) اهل کشتار هستند.

ماموستا قادری افزود: داعش نیز ضربه بسیار زیادی را بر پیکره اسلام وارد کرد و این دین را در دنیا، دین خشونت و کشتار و ویرانی معرفی کرده است.

وی اضافه کرد : به گفته یکی از مورخان و نویسندگان ، عصر میلاد پیامبر تاریک و بدترین زمانه در تاریخ بود و انسانیت نیز در حال سقوط بود و انسان ها خالق را فراموش کرده بودند بنابراین تولد پیامبر نیاز بشریت بود. 

امام جمعه پاوه در ادامه خطبه‌های خود گفت : انحطاط تمدن و فرهنگ و اخلاق و ادب ، زنده به گور کردن دختران ، پایمال شدن حق و حقوق ضعفا و رواج بت پرستی از دیگر مشکلات آن زمان بود و جامعه به یک طبیب و چراغ نیاز داشت.

ماموستا قادری اضافه کرد: پروردگار برای تغییر و انقلاب در دنیا ، اراده کرد در خانواده قریش فرزندی متولد و رهبر جامعه دینی شود.

وی ادامه داد: این ولادت زلزله ای در دنیا ایجاد کرد ،آسمان روشن شد، به زمین رنگ دیگری بخشید ، طاق کسرا ترک برداشت و آتشکده آتش پرستان پس از هزار سال خاموش و رفاه و سرور و شادی در مکه نمایان شد.

خطیب جمعه پاوه با اشاره به اینکه خداوند متعال در آیه ۷۲ سوره حجر به حیات پیامبر (ص) قسم می‌خورد تصریح کرد: همه ما مسلمانان باید به تمامی لحظات حیات پیامبر(ص) از ولادت و بعثت و هجرت تا رحلت و کلام ایشان افتخار کنیم.

ماموستا قادری در ادامه همچنین با قدردانی از کادر بهداشت و درمان در مقابله با بیماری کرونا افزود: ابتلای مردم به کرونا در پاوه خانوادگی شده و این بسیار نگران کننده است که ضرورت دارد خیرین شهرستان برای کمک بیماران مستمند مبتلا به کرونا در میدان حضور پیدا کنند.

وی تاکید کرد: نماز جمعه یک فرض عین است و نباید به هر بهانه ای آن را تعطیل کنیم چرا که عواقب بسیار سنگینی را به دنبال دارد و باوجود شیوع این بیماری در پاوه، علاوه بر ضدعفونی کامل مسجدجامع ، سجاده ها نیز شستشو و نمازگزاران نیز ملزم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =