۹۸ درصد تصادفات با موتورسیکلت در خلخال منجر به فوت می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ فرمانده انتظامی خلخال گفت: ۹۸ درصد از حوادث رانندگی با موتورسیکلت منجر به فوت راننده و یا سرنشینان این وسیله نقلیه می‌شود.

به گزارش ایرنا ، سرهنگ سیدهادی موسوی روز جمعه در سخنانی بین صلاتین نماز جمعه خلخال افزود: بیشترین آمار فوتی‌های حوادث رانندگی درون و برون شهری این شهرستان مربوط به رانندگان و سرنشینان موتورسیکلت‌هایی هستند که در حین رانندگی فاقد کلاه ایمنی بوده و یا مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی‌کنند.

وی با اشاره به افزایش ۸۰د درصدی جرایم سرقت و همچنین ۳۰ درصدی آمار دستگیرشدگان این جرم درخلخال اظهارداشت:‌ بی‌توجهی به موارد بازدارنده سرقت و ضعف در اجرای طرح‌های حفاظتی منازل و یا محل کسب از جمله عوامل افزایش جرایم سرقت در جامعه بوده و هر زمان به پیشگیری و حفاظت توسط شهروندان توجه بیشتری شده جرایم سرقت نیز کاهش داشته است.

وی افزود: این شهرستان عاری از سرقت مسلحانه‌، سازمان یافته و باندی بوده و بیشترین جرایم را سرقت‌های خردی تشکیل می‌دهد که اغلب توسط معتادان صورت می‌گیرد.

فرمانده انتظامی خلخال با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا  مانع از اجرای ماموریت‌های خطیر عوامل انتظامی و راهور این منطقه در انجام وظایف محوله برای ایجاد امنیت پایدار و نظم و آرامش اجتماعی نشده است، گفت: این شهرستان عاری از جرایم خشن، نزاع جمعی، استفاده از سلاح‌های سرد و گرم، خشونت‌های خیابانی، اراذل و اوباش و جرم‌های پرخطر بوده  است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها