امامان جمعه : رفع تحریم تسلیحاتی نتیجه مقاومت ملت ایران است

استان ها – ایرنا – امامان جمعه سراسر کشور گفتند : ملت افتخارآفرین ایران اسلامی آگاهانه راه مقاومت و حمایت از ارزش‌های دینی و انقلابی را انتخاب کرده‌اند که این مهم تحریم‌های دشمن را بی‌اثر کرده و رفع تحریم تسلیحاتی نتایج این ایستادگی است.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از مراکز استان‌ها، خطیبان جمعه سراسر کشور امروز دوم آبان ماه در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه افزودند: برخی صاحب منصبان ترسو تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر ایران را بزرگنمایی می‌کنند.

آنان اظهار داشتند : چه ترامپ و چه بایدن انتخاب شود دشمنی آمریکا با ایران با انتخاب ترامپ یا بایدن تفاوتی نمی‌کند زیرا احزاب مختلف سیاسی آمریکا در سال‌های گذشته انواع و اقسام خصومت‌ها را با ملت ایران داشته‌اند.

امامان جمعه سراسر کشور در بخشی دیگر از سخنان خود گفتند : برخی مقامات آمریکایی در روزهای گذشته ادعا کرده‌اند که کشور ایران در مسایل سیاسی به‌خصوص انتخابات ریاست جمهوری این کشور دخالت می‌کند که این ادعای واهی بر جهانیان آشکار است چرا که این آمریکا است که با  سیاست‌های دخالت‌جویانه سعی در مشکل‌آفرینی دارد و ملت فهیم و انقلابی ایران اسلامی هیچ اعتمادی به آنان ندارند.

آنان همچنین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به گرامیداشت هفته نیروی انتظامی گفتند : با وجود مشکلات اقتصادی شاهد کاهش ۱۰.۵ درصدی جرایم در دزفول هستیم.

خطیبان جمعه با اشاره به در پیش بودن هفته وحدت و سالروز ولات نبی مکرم اسلام اظهار داشتند : حفظ وحدت جهان اسلام در برابر استکبار، وظیفه‌ای حیاتی است، امروز ملت ایران موظفند تا با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب در برابر دشمن ایستادگی کنند و یقینا با اتحاد و یکپارچگی می‌توان توطئه‌های دشمن را خنثی کرد.

امام جمعه دزفول درخصوص انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: برخی صاحب منصبان ترسو تاثیر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بر ایران را بزرگنمایی می‌کنند.

حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی با تاکید بر لزوم دقت در انتخاب افراد دارای روحیه جهادی و انقلابی در کشور افزود: چه ترامپ و چه بایدن انتخاب شود دشمنی آمریکا با ایران با انتخاب ترامپ یا بایدن تفاوتی نمی‌کند زیرا احزاب مختلف سیاسی آمریکا در سال‌های گذشته انواع و اقسام خصومت‌ها را با ملت ایران داشته‌اند.
امام جمعه دزفول با اشاره به اعمال فشارهای اقتصادی دشمن علیه ایران گفت: مقامت و ایستادگی تنها راه مقابله با تحریم و فشارهای دشمن است. 

وی افزود: برخی می‌خواهند شرایط صلح امام حسن مجتبی (ع) را با شرایط کنونی کشور همسان سازی کنند ولی این کار مغالطه است چراکه ما اکنون از قدرت بازدارندگی خوبی برخورداریم.

حجت الاسلام قاضی دزفولی با بیان اینکه هیمنه پوشالی آمریکا با زدن پایگاه عین الاسد شکسته شد، بیان کرد: برداشتن تحریم‌های تسلیحاتی و بومی سازی تجهیزات نظامی ناشی از مقاومت مردم ایران بوده است.

امام جمعه دزفول با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهارداشت: با وجود مشکلات اقتصادی شاهد کاهش ۱۰.۵ درصدی جرایم در دزفول هستیم.

خطیب جمعه خمین گفت: ملت افتخارآفرین ایران اسلامی آگاهانه راه مقاومت و حمایت از ارزش‌های دینی و انقلابی را انتخاب کرده‌اند که این مهم تحریم‌های دشمن را بی‌اثر کرده و رفع تحریم تسلیحاتی نتایج این ایستادگی است.

حجت الاسلام سید «علی حسینی پور» افزود: ملت شهیدپرور ایران ثابت کردند که همواره پای انقلاب و آرمان‌های آن هستند و استکبار جهانی با توطئه فشار نمی‌تواند وازدگی و شکاف بین ملت و مسئولان ایجاد کند.

وی اظهار داشت: چهار دهه عمر با عزت نظام اسلامی سندی از استقلال، غرور و درخشش حاکمیت اسلامی کشور است و مردم با ایستادگی جانانه مقابل تهدید و تحریم از خون شهدا و تداوم راه امام راحل قاطعانه حمایت می‌کنند.

امام جمعه شهرستان ورامین گفت: انقلاب اسلامی ملت ایران زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) و استقرار حکومت عدل الهی در جهان است.

آیت الله سیدمرتضی محمودی در پیام جمعه این هفته شهرستان ورامین با اشاره به سالروز شهادت امام حسن عسکری (ع) و آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج) گفت: امروز جهان بیش از گذشته به ظهور منجی نیاز دارد تا از ظلم و جور ستمگران رهایی یابد.

نماینده ولی فقیه در شهرستان ورامین افزود: از جمله اهداف شکل گیری انقلاب اسلامی ملت ایران به رهبری امام راحل، زمینه‌سازی ظهور حضرت ولی عصر است هر چند که دشمن تلاش می‌کند مانع تحقق این امر شود ولی باید با تقوا، عمل صالح و پایبندی به آرمان‌های امام و شهدا، با قدرت این راه را ادامه دهیم تا نظام اسلامی زمینه ساز ظهور آن حضرت شود.

وی با اشاره به در پیش بودن هفته وحدت و سالروز ولات نبی مکرم اسلام گفت:  حفظ وحدت جهان اسلام در برابر استکبار، وظیفه‌ای حیاتی است، امروز ملت ایران موظفند تا با پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب در برابر دشمن ایستادگی کنند و یقینا با اتحاد و یکپارچگی می‌توان توطئه‌های دشمن را خنثی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: رهنمون‌های حکیمانه مقام معظم رهبری در مسایل کشور به ویژه حوزه بین‌المللی و ساماندهی اقتصادی فصل الخطاب همگان است و مسئولان، کارگزاران و گروه‌های سیاسی باید نسبت به این مهم اهتمام ویژه داشته باشند.

آیت‌الله «قربانعلی دری نجف‌آبادی» افزود: اظهارنظرهای افراد و گروه‌ها در مسایل بین‌المللی نادرست است چرا که دشمنان همواره در صدد سوء استفاده بوده و می‌خواهند علیه امنیت ملی اقدام کنند.

وی بیان کرد: برخی مقامات آمریکایی در روزهای گذشته ادعا کرده‌اند که کشور ایران در مسایل سیاسی به‌خصوص انتخابات ریاست جمهوری این کشور دخالت می‌کند که این ادعای واهی بر جهانیان آشکار است چرا که این آمریکا است که با  سیاست‌های دخالت‌جویانه سعی در مشکل‌آفرینی دارد و ملت فهیم و انقلابی ایران اسلامی هیچ اعتمادی به آنان ندارند.

امام‌جمعه موقت قم گفت: سیاست‌مداران جهان اسلام به انتخابات امریکا دل‌خوش نکنند چراکه روح ناسالمی در هر دو جناح سیاسی این کشور حاکم بوده و تفاوت‌های موجود در آنها بسیار ناچیز است.

آیت‌الله علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه قم که به دلیل شرایط کرونایی به صورت مجازی برگزار شد، افزود: سیاست‌مداران ایران و جهان اسلام به‌جای دلخوش کردن به انتخابات آمریکا برای رفع مشکلات فقط به خدا و ظرفیت‌های داخلی ملت خود تکیه کنند.

وی عنوان کرد: در کمپین‌های انتخاباتی آمریکا شاهد تعرض و پرخاشگری دو نامزد دموکرات و جمهوری‌خواه به یکدیگر هستیم.

اعرافی تاکید کرد: ذات آمریکا در سخنان نامزدهای انتخاباتی کاملا مشخص است و دراین‌بین صراحت بیان ترامپ و پرخاشگری‌های لفظی او سبب عمیق‌تر شدن تنفر اندیشمندان و مسلمانان جهان از وی شده است.

نماینده ولی‌فقیه در چهارمحال و بختیاری و امام جمعه شهرکرد گفت: امریکا امروز حقیر و تنها شده است و این روند رو به افول نشانه وعده الهی برای شکست مستکبران و طاغوت است.

حجت‌الاسلام محمدعلی نکونام در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرکرد در مصلای امام خمینی(ره) که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ناشی از شیوع کرونا برگزار شد، با تسلیت شهادت امام حسن عسگری و تبریک آغاز امامت حضرت مهدی(عج) همزمان با نهم ربیع‌الاول اظهار داشت: اگر چه امام زمان(عج) غایب از نظرها هستند، اما جامعه را هدایت می‌کنند و انقلاب را به پیش می‌برند.

وی ادامه داد: اگر چه در شرایط سخت آزمون و امتحان قرار گرفته‌ایم اما باید بدانیم با صبر و مقاومت از این سختی‌ها گذر می‌کنیم و امدادهای غیبی یاری‌گر ما است و دشمن نمی‌تواند به ما آسیبی وارد کند و در نهایت پیروزی نهایی با مومنان است.

امام جمعه گنبدکاووس، پایان تحریم تسلیحاتی ایران را توفیق بزرگی برای ملت ایران دانست و تصریح کرد: وقوع این اتفاق با وجود تمام مخالفت های آمریکا برای جلوگیری از افزایش قدرت نظامی ایران، به کابوسی برای این کشور مستکبر تبدیل شده است.

حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نمازجمعه این هفته گنبدکاووس با بیان اینکه ایران در بسیاری از بخش های نظامی به خودکفایی رسیده و بیش از ۸۰ درصد صنایع این حوزه در داخل کشور تولید می شود، اظهار داشت: با برداشته شدن تحریم تسلیحاتی، مراودات بین المللی ایران برای خرید و فروش سلاح برقرار می شود که کمک زیادی به تقویت صنایع هوایی و پدافندی کشور و صادرات محصولات نظامی خواهد کرد.

تحریم های تسلیحاتی ایران که به موجب قطعنامه ۱۹۲۹ و برخی قطعنامه های پیشین وضع شده بود، براساس موافقت نامه برجام بعد از پنج سال اواخر مهرماه امسال لغو شد.

وی همچنین با اشاره به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و انجام آخرین مناظره انتخاباتی ۲ رقیب اصلی در شامگاه پنجشنبه، گفت: بر اساس بررسی شرایط فعلی نتیجه برنده شدن هر کدام از دو نامزد، گسست و افول قدرت این کشور خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام با اشاره توانمندی های جوانان و ظرفیت های موجود در کشور، گفت: تکیه بر ظرفیت های داخلی گره گشای مسایل و مشکلات کشور است.

حجت الاسلام و المسلمین الله نور کریمی تبار در خطبه های نماز جمعه ایلام اظهار داشت: امروز عزت ما بسیار بیشتر از عزت و بزرگی قبل از انقلاب است که برای ادامه این مسیر به جای اینکه مشکلات کشور را در خارج از مرز ها جستجو کنیم باید به ظرفیت موجود در کشور بیشتر توجه شود.

وی افزود: با رهبری و مدیریت امام( ره) در زمان انقلاب و دفاع از عزت مسلمانان و استقلال ایران، امروزه عزت و توان ما در دنیا با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد با بیان اینکه هفته وحدت نماد همگرایی بین مسلمانان است،گفت: این هفته تنها یک شعار نیست بلکه عمل مهم دینی است که اختلاف افکنی‌ها را دور می‌کند.

حجت الاسلام  ابوالقاسم یعقوبی در خطبه مجازی این هفته بجنورد مرکز استان خراسان شمالی اظهار داشت:  تمدن نوین اسلامی با وحدت بین مسلمانان شکل می‌گیرد و اختلاف در بین امت اسلامی موجب تضعیف قدرت آنان می‌شود.

وی با بیان اینکه جامعه ای که وحدت داشته باشد شکست نمی‌خورد افزود: نامگذاری هفته  وحدت از یادگار امام خمینی (ره) است، ایشان با هوشیاری این اقدام را انجام دادند تا تمامی مسلمانان در مقابل دشمنان مقاومت کنند.

امام جمعه آستارا گفت: مطابق قوانین و معاهدات بین‌المللی، قره‌باغ جزو خاک جمهوری آذربایجان است اما جنگ و خونریزی راه حل مناسبی برای این مساله نیست و راهکار آن، مذاکره آن کشور با ارمنستان است.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا در خطبه های آئین عبادی سیاسی نماز جمعه اظهار کرد: طرفین درگیر در مناقشه قره باغ بهتر است از جنگ و خونریزی خودداری کنند،  البته باید به حفظ تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان توجه شود.

وی بیان کرد: منافع جنگ بین کشورهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان نصیب رژیم صهیونیستی می شود و استقرار نیروهای تروریستی در منطقه به بهانه این جنگ، به ضرر کشورهای همسایه است.

خطیب جمعه ساوه از منتقدان دولت درخواست کرد که ضمن رعایت منافع و وحدت ملی متناسب با شان نظام اسلامی، نزاکت و آداب سخن گفتن را رعایت کنند.

حجت الاسلام «سیدابراهیم حسینی» افزود: به جای سخنان تند، اهانت و یقه گیری بهتر است با دلیل و مستندات منطقی نسبت به نصیحت و گوشزد کردن اشکالات و نقاط ضعف مسئولان و کارگزاران اقدام شود.

وی ادامه داد: منتقدان همچنین برای حل مشکلات با استفاده از حقوق و اختیارات تقنینی و نظارتی خود طرح و برنامه ارائه کنند زیرا امروز مهمترین مساله کشور وحدت همه گروهها و ارکان نظام حول محور ولایت فقیه است.  
وی هشدار داد: در جنگ احزاب دشمنان باید با هم متحد و همدل باشیم تا گزندی به مملکت وارد نشود.  

امام جمعه خرمشهر لغو تحریم ظالمانه ۱۳ساله تسلیحاتی شورای امنیت را یکی از دستاوردهای مهم جمهوری اسلامی دانست و گفت: لغو تحریم تسلیحاتی ایران ،شکستی دیگر برای آمریکا رقم زد.

حجت‌الاسلام محمدجواد عادل‌پور در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته در مسجد جامع خرمشهر اظهار داشت:لغو تحریم تسلیحاتی بر اساس قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت یک پیروزی و دستاورد برای جمهوری اسلامی تلقی می‌شود و یک شکست مفتضحانه برای سیاست‌های یکجانبه گرایی آمریکا است.

وی افزود: آمریکا خیلی تلاش کرد این تحریم ادامه پیدا کند اما جمهوری اسلامی ایران به گونه‌ای عمل کرد که تمام تلاش‌های آمریکا شکست خورد.

امام جمعه خرمشهر تنها راه حل شکست تحریم‌های اقتصادی دشمن را مقاومت و اتکا به ظرفیت داخل کشور دانست و گفت:رفع تحریم تسلیحاتی ایران یک پیروزی و دستاورد بسیار بزرگ و نتیجه مقاومت ملت ایران است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =

سرخط اخبار استان‌ها