داعش به شیوه ای قدیمی برای فتنه انگیزی در عراق متوسل شده است

بغداد - ایرنا- رئیس دستگاه امنیت ملی عراق امروز جمعه گفت که بقایای گروه تروریستی داعش برای فتنه انگیزی و اختلاف افکنی بین مردم و نهادهای امنیتی، به شیوه ای قدیمی متوسل شده اند.

به گزارش ایرنا، «عبدالغنی الاسدی» رئیس دستگاه امنیت ملی عراق تصریح کرد: دستگاههای امنیتی عراق وظایف و ماموریت های خود را به درستی انجام می دهند و عشایر، شیوخ و چهره های سرشناس مناطق آمادگی خود را برای همکاری با ما ابراز داشته اند.

وی افزود: بقایای گروه تروریستی داعش از شیوه های قدیمی و شناخته شده نظیر پوشیدن یونیفرم های نظامی برای اجرای عملیات تروریستی خود به منظور ایجاد شکاف و فتنه انگیزی در عراق استفاده می کنند اما این شیوه ها راه به جایی نخواهد برد.

الاسدی که با خبرگزاری رسمی عراق گفت وگو می کرد، افزود: دستگاهها و یگان های امنیتی در حال رصد و پیگیری تحرکات داعش هستند و دستگاه امنیت ملی اطلاعات دقیق را به یگان های امنیتی درباره محل های حضور گروهک های داعش و خلاء های امنیتی در مناطق تحت ماموریت یگان ها ارایه می کند.

با وجود عملیات مختلفی که نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی مناطق این کشور از وجود تروریست های داعش انجام می‌دهند، عناصر و هسته‌های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در برخی مناطق استان‌های «دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین و الانبار» فعال هستند.

عراق در سال ۲۰۱۷ میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را اعلام کرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =