آذربایجان‌غربی هفته کم‌بارشی را پیش‌رو دارد

ارومیه- ایرنا- کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: هفته آینده براساس الگوهای نقشه‌های هواشناسی هفته کم‌بارشی برای استان خواهد بود.

یاسر اشتاد روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در هفته‌ای که گذشت بارشی برای استان ثبت نشد که انتظار می‌رود با آغاز آبان‌ماه بارش‌های سراسری آغاز شود.

وی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته بیان کرد: تکاب با صفر درجه سانتی‌گراد سردترین و میاندوآب با ۲۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر آذربایجان غربی در این مدت بود.

کارشناس پیش‌بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: به علت جو پایدار استان در هفته پیش‌رو به جز غبار صبحگاهی در اوایل هفته و باد ملایم عصرگاهی پدیده‌ای پیش‌بینی نمی‌شود.

اشتاد اضافه کرد: در هفته جاری جو استان پایدار بود و افزایش یک تا ۲ درجه‌ای دما در استان و وزش باد ملایم عصرگاهی پدیده ثبت شده بود.

آذربایجان‌غربی دارای میانگین ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلی‌متر بارندگی است که سردشت با هزار میلی‌ متر پرباران‌ترین منطقه استان به شمار می‌رود.

آذربایجان‌غربی از استان‌های شمال‌غربی کشور است که در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده است که بارش‌ها از آبان‌ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =