امام جمعه بجنورد: هفته وحدت نماد همگرایی مسلمانان است

بجنورد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان شمالی و امام جمعه بجنورد با بیان اینکه هفته وحدت نماد همگرایی بین مسلمانان است،گفت: این هفته تنها یک شعار نیست بلکه عمل مهم دینی است که اختلاف افکنی‌ها را دور می‌کند.

حجت الاسلام  ابوالقاسم یعقوبی در خطبه مجازی این هفته بجنورد مرکز استان خراسان شمالی اظهار داشت:  تمدن نوین اسلامی با وحدت بین مسلمانان شکل می‌گیرد و اختلاف در بین امت اسلامی موجب تضعیف قدرت آنان می‌شود.

وی با بیان اینکه جامعه ای که وحدت داشته باشد شکست نمی‌خورد افزود: نامگذاری هفته  وحدت از یادگار امام خمینی (ره) است، ایشان با هوشیاری این اقدام را انجام دادند تا تمامی مسلمانان در مقابل دشمنان مقاومت کنند.

امام جمعه بجنورد با بیان اینکه مصلحت این است که مسلمانان از برخی مسایل کوچک چشم پوشی کنند اظهار داشت: اعتقادات هر کسی سرجایش است در عمل آنان را باور داریم اما با هم وحدت نیز داریم.

حجت الاسلام یعقوبی وحدت را راه حل عزت و سربلندی مسلمانان دانست و افزود: هیچ امتی بدون وحدت در مقابل دشمنان پیروز نخواهد شد.

وی اظهار داشت: در زمان تولد پیامبر اکرم (ص) در دنیا اتفاقات مهمی از جمله ترک خوردن کاخ شاه زمان، خاموش شدن آتشکده پارس و افتادن بت ها در خانه خدا از آن جمله است که همه نشان از تولد خاتم پیامبران بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =

سرخط اخبار استان‌ها