محدودیت‌های کرونایی در لرستان تمدید شد

خرم‌آباد - ایرنا - دبیر کمیته اطلاع رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا لرستان گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا تمام محدودیت‌های کرونایی در این استان تا جمعه نهم آبان ماه تمدید شد.

حسین رضا فتایی روز جمعه به رسانه‌ها اعلام کرد: در پی ادامه روند وضعیت قرمز شیوع ویروس کرونا در استان و در راستای پیشگیری و مقابله با این بیماری، با تصمیم ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا، تمامی محدودیت های مصوب تا پایان روز جمعه نهم آبان ماه تمدید می شود.

وی گفت: از تمام مردم شریف استان لرستان می خواهیم در جهت بهبود وضعیت موجود، نسبت به رعایت و اجرای کلیه مصوبات ستادهای ملی و استانی و همچنین اصول فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی به خصوص استفاده مداوم از ماسک دقت نظر لازم را بعمل آورند.

وی با بیان اینکه در این مدت آموزش در کلیه مدارس سطح استان به‌صورت غیرحضوری برگزار می شود افزود: بدیهی است در مناطق روستایی نیز در مدت یادشده اصل بر آموزش غیرحضوری می‌باشد، مگر در مناطقی که از نظر دانشگاه علوم پزشکی مشکلی در تشکیل کلاس‌ها به‌صورت حضوری وجود نداشته باشد.

فتایی اظهار داشت: استفاده از ماسک برای کلیه افراد جامعه اعم از اصناف، کسبه، کارمندان دولتی و خصوصی، ارباب رجوع اجباری بوده و در صورت مشاهده با متخلفین احتمالی طبق قوانین اعلامی از سوی ستاد ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

به گفته وی با توجه به افزایش شیوع ویروس کرونا در استان، کلیه دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به تعطیل نمودن مراکز تجمعی غیرضروری مانند باشگاه‌های ورزشی، هتل‌ها، مراکز اقامتی، اماکن متبرکه اقدام و در صورت مشاهده با متخلفین احتمالی برخورد قانونی لازم صورت گیرد. 

فتایی بیان کرد: برگزاری هرگونه مراسم تشییع و خاک‌سپاری مشتمل بر تجمع که با اعلام قبلی (درج در آگهی ترحیم و بنر) صورت پذیرد ممنوع بوده و خانواده‌ها ملزم به تشییع متوفی فقط با حضور اعضا درجه یک و رعایت پروتکل‌های بهداشتی و اصول فاصله‌گذاری اجتماعی می‌باشند. در این خصوص نیروی انتظامی برخورد قانونی لازم را با متخلفین به‌عمل خواهد آورد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =