خطیب جمعه گرگان: نظر پزشکان در برگزاری نماز هم باید اعمال شود

گرگان - ایرنا - امام جمعه موقت گرگان با تاکید بر ضرورت رعایت هرچه بهتر موارد بهداشتی خواستار اعمال اصلاحات در چگونگی برگزاری نماز جمعه و رعایت بیشتر فاصله‌گذاری اجتماعی شد.

حجت الاسلام محمدقاسم لیوانی در خطبه های نماز جمعه امروز گرگان اظهار داشت: برخی پزشکان دغدغه هایی را در خصوص رعایت فاصله صفوف نمازگزاران مطرح کرده‌اند که باید اجرا شود تا زنجیره انتقالی بیماری کرونا کاهش یابد.
وی اضافه کرد: طبق نظر پزشکان در صورت رعایت نکردن فاصله مطمئن ٣ تا ۵ متری؛ احتمال دارد یک فرد ناقل چندین نفر را به کرونا مبتلا کند.

حجت الاسلام لیوانی گفت : ویروس کرونا بسیار خطرناک است و برای پایان دادن به همه گیری بیماری باید همه اقشار مردم در برگزاری برنامه‌های مختلف حتی برپایی نماز جمعه و جماعت موارد بهداشتی را در بالاترین سطح رعایت کنند.

به گزارش ایرنا حضور کودکان و افراد سالمند؛ رعایت کم فاصله گذاری و استفاده نکردن برخی نمازگزاران از ماسک در نماز جمعه امروز گرگان مشهود بود.

لیوانی چند هفته پیش هم بدلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی خطبه‌های نماز جمعه گرگان را کوتاه کرد.
 امام جمعه موقت گرگان همچنین با تبریک هفته نیروی انتظامی اقدامات و فعالیت‌ این نیرو را ارزشمند توصیف و اظهار کرد: امنیت؛ بهبود آرامش سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه را به دنبال داشته است و باید قدردان باشیم.

لیوانی خواستار مصرف بهینه انرژی همچون برق، گاز و آب شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =