امام جمعه گنبد: لغو تحریم تسلیحاتی ایران به کابوس آمریکا تبدیل شد

گنبدکاووس - ایرنا - امام جمعه گنبدکاووس، پایان تحریم تسلیحاتی ایران را توفیق بزرگی برای ملت دانست و تصریح کرد: وقوع این اتفاق با وجود تمام مخالفت های آمریکا برای جلوگیری از افزایش قدرت نظامی کشورمان، به کابوسی برای این دولت مستکبر تبدیل شده است.

حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نمازجمعه این هفته گنبدکاووس با بیان اینکه ایران در بسیاری از بخش های نظامی به خودکفایی رسیده و بیش از ۸۰ درصد صنایع این حوزه در داخل کشور تولید می شود، اظهار داشت: با برداشته شدن تحریم تسلیحاتی، مراودات بین المللی ایران برای خرید و فروش سلاح برقرار می شود که کمک زیادی به تقویت صنایع هوایی و پدافندی کشور و صادرات محصولات نظامی خواهد کرد.

تحریم های تسلیحاتی ایران که به موجب قطعنامه ۱۹۲۹ و برخی قطعنامه های پیشین وضع شده بود، براساس موافقت نامه برجام بعد از پنج سال اواخر مهرماه امسال لغو شد.

وی همچنین با اشاره به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و انجام آخرین مناظره انتخاباتی ۲ رقیب اصلی در شامگاه پنجشنبه، گفت: بر اساس بررسی شرایط فعلی نتیجه برنده شدن هر کدام از دو نامزد، گسست و افول قدرت این کشور خواهد بود.

امام جمعه گنبدکاووس با تبریک هفته نیروی انتظامی، بیان کرد: رهبر انقلاب اسلامی احساس عاطفی و مهربانی ویژه ای نسبت به این مجموعه دارند و نیروهای خدوم انتظامی با پیروی از منویات رهبری و نیز سیاست های دولت برای ارتقای امنیت و ثبات در جامعه تلاش می کنند.

حجت الاسلام ترابی همچنین با تبریک دهه وقف، گفت: اگر این سنت حسنه الهی درست معرفی و به آن عمل شود می تواند بار عظیمی از مدیریت اقتصاد جامعه اسلامی و عدالت اجتماعی و جهت گیری  های دینی و معنوی مردم در امور خیریه را بر عهده گیرد.

فرمانده انتظامی گنبدکاووس نیز در سخنانی پیش از خطبه های نمازجمعه با تبریک هفته نیروی انتظامی به نمازگزاران، اظهارداشت: نیروی انتظامی با تقدیم ۱۳ هزار شهید در راه حفظ کیان ایران اسلامی ثابت کرده همیشه ولایت مدار و پیرو رهبری است.

سرهنگ محمود علی فر با قدردانی از همکاری مردم با ماموران انتظامی در انجام ماموریت ها گفت: مردم گنبدکاووس امسال بیش از ۲۶ هزار تماس با پلیس ۱۱۰  داشتند که ماموران پیگیر تمام درخواست ها بودند.

به گفته وی امسال ماموران انتظامی گنبدکاووس مقدار ۲۵۰ کیلوگرم انواع موادمخدر کشف و ۸۳۰ دزد را نیز دستگیر کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =