خطیب جمعه ساوه : منتقدان دولت منافع ملی را رعایت کنند

ساوه-ایرنا- خطیب جمعه ساوه از منتقدان دولت درخواست کرد که ضمن رعایت منافع و وحدت ملی متناسب با شان نظام اسلامی، نزاکت و آداب سخن گفتن را رعایت کنند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام «سیدابراهیم حسینی» در خطبه های نماز جمعه این هفته ساوه که در مصلی امام علی (ع) برگزار شد، افزود: به جای سخنان تند، اهانت و یقه گیری بهتر است با دلیل و مستندات منطقی نسبت به نصیحت و گوشزد کردن اشکالات و نقاط ضعف مسئولان و کارگزاران اقدام شود.

وی ادامه داد: منتقدان همچنین برای حل مشکلات با استفاده از حقوق و اختیارات تقنینی و نظارتی خود طرح و برنامه ارائه کنند زیرا امروز مهمترین مساله کشور وحدت همه گروهها و ارکان نظام حول محور ولایت فقیه است.  
وی هشدار داد: در جنگ احزاب دشمنان باید با هم متحد و همدل باشیم تا گزندی به مملکت وارد نشود.  

وی در ادامه با گرامیداشت و تبریک نهم ربیع الاول مصادف با آغاز امامت حضرت مهدی (عج)، این مناسبت را فرصتی مغتنم برای تجدید عهد و پیمان با این امام همام برشمرد و گفت: موعود الانبیاء آخرین نگار یادگار فاطمه (س) و انتهای تجلی خداوند و حسن ختام همه ادیان و عالم است.

حجت الاسلام حسینی افزود: تجدید میثاق با امام زمان و بازسازی سبک زندگی مطابق با سیرت مهدوی و همچنین تمرین ولایت پذیری و اطاعت از جانشین آن حضرت که ولی فقیه و رهبر معظم انقلاب است، می تواند بهترین رفتار مومنان در نهم ربیع الاول باشد.

وی با اشاره به سنت الهی امتحان امت اسلامی، گفت: امروز فشار حداکثری تحریم دشمنان و در راس آنها آمریکای جنایتکار و ترامپ خبیث یکی از این امتحانات برای ملت ما به شمار می آید که بهترین راه مقابله همچنان ایستادگی و مقاومت حول محور وحدت ملی و اطاعت از رهبر معظم انقلاب است.

وی با بیان اینکه اسلام دین صلح و صفا و نفی جنگ طلبی است، اظهار کرد: ما در برابر دولتی که ترور و شهادت سردار بزرگ اسلام شهید سلیمانی که حافظ ناموس،  امنیت و شرف کشورمان بود را از دستاوردها و افتخارات خود می داند هرگز تسلیم نمی شویم.

خطیب جمعه ساوه همچنین هفته نیروی انتظامی را تبریک گفت و افزود: این نیرو وظایف خطیری در زمینه برقراری نظم و امنیت،  مبارزه با سوداگران مرگ، قاچاقچیان و همچنین منکرات و مفساد دارد که عملکرد موثر آنها قابل تقدیر است.

وی در پایان خطبه های نماز جمعه به مردم،  بازاریان و اصناف ساوه سفارش کرد که امور خیر و مهربانی به همنوع را فراموش نکنند و در شرایط کنونی که کشور درگیر جنگ اقتصادی دشمنان است از احتکار اجناس و گرانفروشی پرهیز کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =