امام جمعه نیکشهر: نیروهای نظامی وانتظامی در برقراری امنیت نقش مهمی دارند

چابهار- ایرنا- امام جمعه شهرستان نیکشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: نیروهای نظامی وانتظامی در برقراری امنیت نقش مهمی دارند که جا دارد از زحمات آنان قدردانی شود.

 به گزارش ایرنا حجت الاسلام احمد لطفیان سرگزی در خطبه های نماز جمعه این هفته نیکشهر با سفارش نمازگزاران به تقوا،  زکات و اقامه نماز و امر به معروف و نهی از منکر و سبک زندگی اسلامی افزود: نجات از گرسنگی و نجات از ناامنی به عنوان دو نعمت بزرگ الهی است، خدای متعال این را به رخ مخاطبان قران کریم می‌کشد. 

وی با اشاره به شهادت امام حسن عسکری (ع) واینکه داعیه‌ی امامت علت دشمنی حاکمان با اهل بیت (علیهم‌السلام) بوده است گفت: این روزها متعلق به امام حسن عسکری (سلام‌اللّه علیه) است که می‌تواند الگوی همه‌ی مؤمنان بویژه جوانان باشد.

وی بیان کرد: این امامی که همه موافقان، شیعیان، مخالفان و  غیر معتقدان به فضل او، به علم او، به تقوای او، به طهارت او، به عصمت او، به شجاعت او در مقابل دشمنان، به صبر و استقامت او در برابر سختی‌ها شهادت داده و اعتراف کردند، این انسان بزرگ، این شخصیت باشکوه، وقتی به شهادت رسید، فقط ۲۸ سال داشت. 

رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیکشهر گفت:در تاریخ پرافتخار شیعه، این نمونه‌ها را کم نداریم.

وی با اشاره به آغاز امامت حضرت ولی عصر امام زمان (عج)و اهمیت انتظار گفت: اگر مهدویت نباشد، معنایش این است که همه‌ی تلاش انبیاء، همه‌ این دعوت‌ها، این بعثت‌ها، این زحمات طاقت‌فرسا همه‌اش بی‌فایده بوده و بی‌اثر بماند. 

رییس شورای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان نیکشهر ادامه داد: انتظار ایجاب می‌کند که انسان خود را به آن شکلی، به آن صورتی، به آن هیئت و خُلقی نزدیک کند که در دوران مورد انتظار، آن خُلق و آن شکل و آن هیئت متوقع است.

وی با اشاره به هفته وحدت گفت: دنیای اسلام اگر بخواهد به عزّت برسد، بایستی وحدت و اتّحاد و اتّفاق را از دست ندهد. دنیای اسلام اگر بخواهد به قدرت و عزّت برسد، باید در مقابل صهیونیسم بِایستد.

امام جمعه نیکشهر با گرامیداشت هفته نیروی انتظامی ادامه داد: امنیت پایه و اساس زندگی جمعی انسان‌ها و پیشرفت جامعه است، اگر امنیت نباشد، فعالیت اقتصادی هم دیگر نخواهد بود. اگر امنیت نباشد، عدالت اجتماعی هم نخواهد بود. اگر امنیت نباشد، دانش و پیشرفت علمی هم نخواهد بود. اگر امنیت نباشد، همه رشته‌های یک مملکت بتدریج از هم گسسته خواهد شد. لذا امنیت، پایه و اساس است و نیروی انتظامی هم مظهر اقتدار نظام و نظمی است که می‌خواهد امنیت کشور را حفظ و تأمین و از آن پاسداری کند و هم مظهر مهربانی و دلسوزی و روحیه‌ی رأفت و رحمت نظام نسبت به آحاد مردم است. این دو در کنار هم و توأم با یکدیگر باید مورد توجه قرار گیرد.

 وی با اشاره به رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۹۹در منطقه سمنان گفت: شعار این رزمایش «آسمان امن در سایه اقتدار پدافند هوایی» است و جلوگیری از هرگونه تعدی، تعرض و یا تجاوز به مرزهای هوایی کشور و تأمین امنیت آسمان ایران اسلامی برای کلیه هواگردهایی که در فضای جمهوری اسلامی ایران پرواز می‌کنند یکی از اقدامات مهم پدافند هوایی کشور است که این مهم دائما و به طور ۲۴ ساعته توسط قرارگاه پدافند هوایی کشور برای عبور پروازهای مسافری از کریدورهای امن و کمک به آنها در صورت وجود هرگونه مشکل در حال انجام است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =