در سایه امر به معروف و نهی از منکر می‌توان جامعه سالم داشت

زاهدان- ایرنا- امام جمعه اهل‌سنت ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: احیای امر به معروف و نهی از منکر بر هر مسلمانی فرض است زیرا در سایه این فریضه مهم الهی می‎‌توان جامعه‌ای سالم داشت.

به گزارش ایرنا مولوی عبدالصمد کریم‌زایی در خطبه های نماز جمعه این هفته اهل سسنت ایرانشهر با دعوت نمازگزاران به تقوای الهی اظهار داشت: جامعه اسلامی نباید از فریضه امر به معروف و نهی از منکر خالی و غافل باشد چرا که در صورت بی توجهی به این امر مهم و واجب، فساد بر اجتماع غالب می شود.

وی با بیان اینکه همواره باید جماعتی وجود داشته باشد که دیگران را به این فریضه رهنمون کنند، افزود: خداوند به آمران به معروف و ناهیان از منکر رستگاری دنیا و قیامت را ارزانی خواهد کرد.

امام جمعه اهل سنت ایرانشهر با بیان اینکه علما و خانواده هم نقش مهمی در ترویج سنت حسنه امر به معروف و نهی از منکر دارند بیان کرد: باید مواظب باشیم که فرزندانمان به جلسات منکرات هدایت نشوند. 

وی احساس مسوولیت در مقابل رفتار دیگران را نیز ضروری دانست و یادآور شد: در سایه امر به معروف و نهی از منکر می توان شاهد جامعه ای سالم بود.

مولوی کریم زایی همچنین با تبریک هفته نیروی انتظامی گفت: مردم وظیفه دارند با نیروی انتظامی برای برخورد با مخلان امنیت و داشتن جامعه ای امن همکاری کنند.

وی افزود: امنیت باعث می‌شود سرمایه گذاران به منطقه بیایند و سرمایه گذاری کنند و وقتی زیر ساخت ها بویژه امنیت فراهم باشد شاهد توسعه منطقه در عرصه های مختلف خواهیم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 4 =