استاندار اردبیل: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی موجب محدودیت کسب و کار می‌شود

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی باعث افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا شده و برای کنترل وضعیت مجبور به ایجاد محدودیت‌ها در برخی کسب و کارها خواهیم شد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، اکبر بهنامجو در نشست با مدیران اتحادیه‌های اصناف مختلف استان تصریح کرد: در صورت ایجاد محدودیت‌ها نیز با مشکلات اقتصادی مواجه خواهیم شد که لازم است با توجه به موازین بهداشتی از رسیدن به این وضعیت پیشگیری کنیم.

وی افزود: همه ما موظف هستیم از هر گونه اقدام به تجمع و مراسم غیرضروری و بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی جلوگیری کرده و افزایش بیماران را در استان کنترل کنیم.

استاندار اردبیل اظهارداشت: باید حساسیت‌ها را نسبت به رعایت بهداشت و فاصله اجتماعی همواره حفظ کرده و در هر حیطه صنفی در راستای رعایت این موارد تلاش کنیم.

وی با تاکید بر لزوم ارائه راهنمایی و تذکرات لازم به مردم توسط اصناف گفت: وجود این بیماری جان تک تک انسان‌ها را با خطر مواجه می‌سازد و تذکر دادن به همدیگر در رعایت پروتکل‌های بهداشتی موجب گلایه نخواهد شد.

بهنامجو رعایت فاصله اجتماعی در مغازه‌ها، استفاده از کارت‌خوان در پرداخت‌ها، تذکر به مراجعان در زمینه استفاده از ماسک و ضدعفونی اماکن را از جمله ضرورت‌های فعالیت اصناف برشمرد.

وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران بستری در بیمارستان‌ها به تعداد ۳۰۰ نفر تصریح کرد: در صورت افزایش بیماران با کمبود امکانات بخش مراقبت‌های ویژه و خستگی نیروهای درمانی در رسیدگی به بیماران مواجه می‌شویم.

استاندار اردبیل گفت: در راستای توجه همگانی به ماسک باید فرهنگ‌سازی شود و برای تامین نیازهای بهداشتی اقشار کم‌درآمد از ظرفیت‌های خیرین استفاده می‌شود.

او با بیان اینکه در زمینه تولید ماسک در استان محدودیتی نداریم ، افزود: واحدهای تولیدی ماسک در استان با ظرفیت‌های بالا و مازاد بر نیاز استان تولید می‌کنند و کمبودی در این خصوص وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =